Reklam

DOĞANAY'DAN ALKOLLÜ MEKAN TEPKİSİ 

DOĞANAY'DAN ALKOLLÜ MEKAN TEPKİSİ 
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam


Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin kentin önde gelen isimlerini konuk ettiği ‘Cemiyet Sohbetleri’ programının ikincisi Nilüfer Park’ta düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın konuk olduğu programa BGC Başkanı Bülent Velioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 9 aylık icraatlarını değerlendiren Doğanay, vatandaşın elle tutulur bir çalışma beklediğini vurgulayarak, “Muhalefet yapma noktasında yerelde bize muhalefet yapma görevi verildi. Hemen seçim sonrasında  ‘Şu oldu yada bu olmadı’ şeklindeki söylemleri siyasi anlamda doğru bulmadığımı söyledim. Göreve gelen bir belediye başkanının hemen bir şeyler yapmak için elinde bir sihirli değnek olmadığını kendi toplantılarımızda da arkadaşlarıma söyledim. Buna bir zaman tanımak lazım ondan sonrasında da nelerin olabileceğini görmek lazım. Bugün geldiğimiz noktada seçimin üzerinden geçen 9 aylık sürede icraat açısından aklımda neler kaldı diye düşünürseniz çok ciddi anlamda konuşulan, belediye meclisinde gündem haline gelen ve son toplantı da sınır genişlemesi olduğu için söylüyorum en önemli yapılmak istenen icraatın alkol meselesi olduğunu görüyorum” diye konuştu.
“HER İŞ BİTTİ SIRA ALKOLLÜ MEKANLARA MI GELDİ”
Kentte yeni alkollü mekanların açılmasına izin verilmesine tepki gösteren Doğanay, şunları söyledi:
“Alkollü mekanlar hem kamuoyunu hem meclisi meşgul ediyor. Belirli bir hat için izin verildi. Bolu gibi Allah’ın her şeyi bahşettiği bir coğrafyadan bahsediyoruz. Bizim konularımızın bu olmadığını düşünüyorum. Bizim Bolu’da her işimiz bitti de sıra alkollü mekanlara, hangi çizgilerde olacağına mı geldi. Bunun artılarını ve eksilerini de göreceğiz. 
“BELEDİYENİN YANINDAKİ ATATÜRK POSTERİ ÇOK GÜZEL OLDU”
Bolu Belediyesinin seçimin üzerinden geçen 9 aylık süreçte bir iş yapmadığını savunan Doğanay, “Belediyenin hemen yanındaki yere Atatürk posteri yapıldı. Çok güzel oldu. Bunu samimiyetle söylüyorum. Alaaddin Yılmaz döneminde biten bu kavşak çalışmalarında belirli çalışmalar yapılıyor. Basın mensuplarıyla birlikte bir turda düzenlendi. Sizler oraları gezerken yapılan bir icraat mı gördünüz?  Geldiğimiz noktanın şu olduğunu düşünüyorum. Büyüksu projesi, Karadere suları, Atatürk Orman Parkı, açılamayan yollardan, devasa projelerden, kollektör hattından bahsederken bugün geldiğimiz noktada Bolu Belediyesi bir mahallenin girişine yön tabelası koyuyor bu haber oluyor.” şeklinde konuştu.
ÖZCAN’A SU ZAMMI TEPKİSİ
Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesinde suya yapılan zam teklifinin reddedilmesine de değinen Doğanay, açıklamalarına şöyle devam etti:
“En son belediye meclisinde su zammı meselesi oldu. Su zammını CHP’li belediye meclis üyeleri, Bolu Belediye Başkanı ile kendi aralarında konuşmadı mı zannediyorsunuz? Kendi aralarında tartışılmadı mı? Bu zam o şekilde gelmedi mi? Bunu konuşup sonra öyle yapmak öncelikle kendi ekip arkadaşlarına, kendi çalışanlarına, kendi meclis üyelerine bir hakarettir. Suya aslında zam yapıldı. Her ay abonelerden bakım ücreti adı altında 2.5 TL para alınıyor. Bakım ücreti yılda bir kere alınır biz her ay veriyoruz.  Samimiyetle söylüyorum bugün geldiğimiz noktada altına imza atılabilecek bir icraat, milletin ilgilendiren bir konu üzerinde  bir şey olmadığını herkes de görüyor. Vatandaşa da bunun zamanını doğru bırakmak gerekiyor. Elle tutulan, gözle görülen bir şeyin başladığını görmek lazım. “
“MİLLET BAHÇESİNİ YAPACAĞIZ”
Seçim öncesi Bolu için verdikleri sözlerin arkasında olduklarının altını çizen Doğanay, “Biz bugün muhalefetteyiz. Ama Karadere suları için üstümüze düşeni yaparak görevimizi yerine getiriyoruz. Millet bahçesi için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacağı için bir yer devri oldu. Yerin devri seçim öncesi olduğu için, yer Milli Emlak’a geçti. Sözümüzün arkasındayız. Bu konuyla ilgili kendim bizzat bakanlığa gittim. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında projeleri hazırlanıyor. Biz dün verdiğimiz sözün arkasındayız. Millet bahçesini yapacağız.  Eğer amaç boyamaksa, resim yapmaksa AK Parti iktidarı zamanında yapılanları boyasalar önümüzdeki 5 yıl onlara yeter. O kadar eser var, yaptık. “
“KARADERE SULARI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”
Doğanay, Karadere suları projesinin hızlandırılması için bakanlık nezdinde çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, “Bolu için yapılacak her işin altına elimizi değil bedenimizi koyarız. Bunun örneği mi Karadere suları, Millet bahçesi. Bundan çekinmeyiz. Dün belediye başkanımız Tanju Özcan, belediyedeki yerel hizmeti alabilmek için ‘Merkezi hükümetin belediye olmasına gerek yok her türlü hizmeti bakanlıklardan alırız’ diye ısrarla söyleyip biriydi. Bunu da unutmamak lazım ama biz onlara takılmıyoruz. Öyle olsaydı Karadere suları 22 milyona ihale oldu onu yapar mıyız? Karadere suları için belediyenin yapacağı bir istimlak alanı vardı bunu belediye yaptıktan sonra bakanlık ve DSİ oraya başlayabilirdi. Yapılan görüşmeler neticesinde bakanlık bunu hızlandırmak için kendisi yapıp daha sonra Bolu Belediyesi ücretini ödeyecek. İşi daha fazla nasıl hızlandırırız bunu gayreti içerisindeyiz. Bunun için çaba sarf ediyoruz. “ dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir