Cumhuriyet kıymeti bilinmesi gereken bir hediyedir

Cumhuriyet kıymeti bilinmesi gereken bir hediyedir
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

BTP Bolu İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı olarak bayram mesajı yayımladı. BTP Bolu İl Başkanlığı yayımladığı mesajda Cumhuriyet’in Atatürk tarafından Türk Milletine sunulmuş kıymetli bilinmesi gereken bir hediye olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi,  

Cumhuriyet Atatürk tarafından Türk milletine sunulmuş, kıymeti bilinmesi gereken büyük bir hediyedir. 

Cumhuriyet, yokluklar içerisinde verilen var olma mücadelesinden kutlu bir zaferle çıkmanın adıdır. Şanlı bir zafere imza atan şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam 99 yıl önce bugün kuruldu. Cumhuriyet sadece yönetim değişikliği değil, küllerinden doğan bir medeniyetin ilanıdır. Can, mal, namus din ve vicdan emniyetinin doyasıya yaşandığı bir iklimin de şifresidir. Yedi düveli savaş meydanında dize getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman Türk milleti için Cumhuriyet yepyeni bir sayfadır. Bu sayfa bir kişiye ya da bir zümreye değil, egemenliğin topyekûn millete ait olduğu yeni bir dönemin başlangıcıdır. 

Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatalım 

Cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı boyunca bütün varlığını ortaya koyan ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milletine Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiş en güzel ve en büyük değerdir. Milletimizin büyük fedakârlıklar ortaya koyarak kazandığı bağımsızlık mücadelesi sonucunda elde ettiğimiz Cumhuriyetin kıymetini bilelim ve sonsuza kadar yaşatalım. 

Gençlik ve Cumhuriyet ayrılmaz bir bütündür 

Eşsiz komutan ve büyük önder Atatürk’ün liderliğinde inşa edilen Cumhuriyetimiz Türk milletinin çok büyük bir başarısıdır. Bu cumhuriyetin bekçisi ve devam ettirecek olanlar ise pırıl pırıl gençlerimizdir. Gençlerimize sahip çıkmak Bağımsız Türkiye Partisi olarak bizlerin asli görevidir. Çünkü Cumhuriyet ile gençlik ayrılmaz bir bütündür. Gençlerimiz var ise Cumhuriyet var olacaktır. Gençleri güçlü ve çağın gerektirdiği bilgi ve eğitimle donatılmış olan Cumhuriyet asla yıkılmayacak ve dimdik ayakta kalacaktır. Cumhuriyete sahip çıkmak, gençlerimize sahip çıkmaktır. Gençlerimize sahip çıkmak Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır. 

Bayraksız ev kalmasın 

Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, Cumhuriyet Bayramı’nı davul-zurna ile horon-halayla her yıl meydanlarda kutlar. İlk meydana inen de kendisi olurdu. Bizler Genel Başkanımız Hüseyin Baş ile yarın İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde büyük bir coşu ile Cumhuriyet Kutlaması yapacağız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hem yaşayalım, hem de ay yıldızlı bayraklarımızla evlerimizi, işyerlerimizi gelincik tarlasına çevirelim. Prof. Dr. Haydar Baş’ın "Siz evlerinize bayraklarınızı asmazsanız, başka milletler gelip bayraklarını sizin evlerinize asar" şeklindeki sözlerini unutmayalım. Türk bayrağı, Cumhuriyet ve Atatürk, bağımsızlığımızın olduğu kadar birliğimizin de temel harçlarıdır. Bu değerlerin kıymetini zor günlerden geçen ülkemizde her zamankinden daha çok bilmeliyiz. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir