Reklam

ÇALIŞMAYAN CHP'Lİ DE OLSA İŞTEN ÇIKARTIRIM

ÇALIŞMAYAN CHP'Lİ DE OLSA İŞTEN ÇIKARTIRIM
A- A+ Paylaş
Paylaş
 • Linkedin
 • Pinterest
 • Whatsapp
 • Telegram
 • Reddit
Reklam

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerinin kentin önde gelen isimlerini ağırlayacağı  Cemiyet Sohbetleri’ programına konuk olan Başkan Özcan,  yapacakları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. BGC Yönetim Kurulu üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan,  Aralık ayı sonu itibariyle 160-165 milyon borcun ödeneceğini belirterek, “İller bankasındaki borcumuz azaldı. Artık rahat bir nefes aldık diyebiliriz. Burada tasarruf en önemli etken. Yıl sonundan itibaren gelirimiz 250 milyon lira olacak. Giderimiz de takriben 180 ile 185 milyon arası. Yani 65 milyon civarı bütçe fazlası var. Bu, belediye tarihinde bir ilk. Ciddi anlamda tasarruf ettik. Şu 8 ay boyunca tek bir kuruşu israf etmedim. Bu konuda Bolu halkı rahat olsun. Belediyenin parasını harcama konusunda gerçekten de cimriyim.” diye konuştu.

İŞ KULÜBÜ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA FAALİYETE GEÇECEK

İŞKUR ile imzalanan ‘İş Kulübü’ projesine değinen Başkan Özcan, “Devlet kurumları arasında sürekli bir istişare olmalı. Birkaç gün önce İşkur ile bir protokol imzaladık. İş kulübü kurduk. Önümüzdeki haftada da faaliyete geçecek. İşkur, belediyeye ofis vermedi biz İşkur’a yer tesis ettik. Bize gelenleri İşkur’a yönlendiriyoruz. Hangi işte hangi vasıfta işçiye gerek var, bunu birlikte halledelim, müdahale edelim düşüncesiyle imzaladık. İş arayanlara iş bulabilmek için. Belediye şu an için işçi almıyor. Önce gelirleri arttırmadan çalışan almak mümkün olmayacak. İlk etapta adama göre iş değil, işe göre adam alacağız. İhtiyaca göre alım yapacağız. Zaman içinde almaya çalışacağız. Önce üreteceğiz para kazanacağız. Kazandığımız parayla da istihdam edeceğiz.  Ama şu aşamada alım yapmayacağız. Aldığımız zaman da o iş yerlerine göre alım yapacağız. O da çok sınırlı olacak.” şeklinde konuştu.

İŞÇİLERE PERFORMANS İNCELEMESİ

Belediyenin tüm birimlerinde çalışan personele performans incelemesi yapılacağını kaydeden Başkan Özcan, şunları söyledi:

“Toplu çıkarımlar var mı gibi laflar söyleniyor. Böyle bir düşüncemiz yok. Ben çalışmayana tahammül edemem. Bolu halkının bize ödediği vergiler var. Haklarını yiyemem. Belediye birimlerine de söyledim. Çalışmayan fanatik CHP’li de olsa onu işten çıkartırım. Çalışan ister AKP’li ister, MHP’li olsun onu da baş tacı yaparım. Ben uyarılarımı yaptım. Bu uyarılar üzerine bir performans incelemesi yapılacak. Çalışmayan, işinin hakkını vermeyen, yatarak para kazanmaya çalışan, tembel birkaç kişi var. Bunları da Bolu halkı adına işlerine son vereceğim. Onlara göz yumarsam, göreve başlarken ettiğim yemin bağlı kalmamış olurum. Bu işin hem dini hem de vicdani boyutu var.”

KÜLTÜR SANAT MERKEZİNİN İHALESİ 2020’DE YAPILACAK

2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Şu an pis su arıtma ihalesinin çalışmalarını yapıyoruz. İhalenin bedeli 60 milyon TL civarında. İkincisi Karadere tüneli meselesi. Tüneli yaptık dediler de tüneli sadece açmışlar. Tünelin iç kaplamasını yapmamız gerekiyor. Bu da neredeyse 20 milyon lira gibi ekstra bir maliyet demek oluyor. Onu da öncelikli işler arasına aldık.  Belediyenin yanındaki iş merkezini yapmak istiyoruz. Yaklaşık 25 milyonluk bir iş.  Yerini Gazeteciler Cemiyeti karşısı olarak belirlediğimiz kültür sanat merkezinin ihalesini de 2020 yılı içerinde yapmak istiyoruz. Ciddi anlamda park yapacağız, yeni yollar açacağız. Bu yıl 100 bin metre kare taş yapmışız. Önümüzdeki yıl hedefimiz bunun 3 katı. Bu yıl yaklaşık 20 kilometre civarında asfalt yaptık. Önümüzdeki yıl hedefimiz 70 kilometre yapmak. En büyük payı fen işleri alıyor. Bu yıl bu bütçeyi biraz daha arttırdık. 2020 yılı daha çok yatırım yapılacak bir yıl olacak.” dedi.

ÇÖPÜ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞANI HASMIM OLARAK GÖRÜRÜM

Kasıtlı olarak çöpleri boş olmasına rağmen konteynırın yanına atan kişiler olduğunu vurgulayan Başkan Özcan,  temizlik konusunda çok hassas olduğunu söyledi. Çöpleri kasıtlı olarak dışarı atan kişilere tepki gösteren Başkan Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Temizlik imandan gelir denir. Ben temizlik konusunda çok hassasım. Kimse yere çöp atma hakkına sahip değil. O çöp konteynırını koyuyoruz. O konteynırın yanına bazen küçük çocuklar kapağını açamadığı için yanına koyuyor. Ama bir de bunu kasıtlı olarak yapan, sorumsuzca hareket edenler var. İçine atmaya üşeniyor, sonra kedi, köpek gelip bunu dağıtıyor ortaya kötü bir görüntü çıkıyor. Bazıları ‘CHP demek çöp demek’ algısını güçlendirmek için bunu yapıyor. Konteyner boş olduğu halde içine atmayıp, belediye sanki çalışmıyor algısını yaratmaya çalışıyorlar. Ben bir gün araştırma yaptım. 31 farklı noktada dolaştım. Acaba konteynırlar dolu olduğu için mi yoksa özellikle mi dışına konulmuş diye inceledim. Hepsinde de konteynır boştu. En dolusu yarısına kadar doluydu. Bunların hepsini tespit ettim. Gerekirse cezasını vereceğiz. Temizlik konusunda çok hassasım. Çöp filomuzu yüzde 60 büyütürken böyle bir durumla karşılaşmayı kabul etmiyorum. Bunu provoke etmeye çalışan olursa onu hasmım olarak görürüm.”

YÜRÜYEN MERDİVENLER TEK ÇIKIŞ OLACAK

Yukarı Çarşı’ya çıkan merdivenlerin sadece çıkış kısmının faaliyete geçirileceğini anlatan Başkan Özcan, “O merdivenler defalarca yapıldı. Biz o firmayı bulduk. Tamir etmesini istedik. Bize en az bir yıl kullanma garantisi veremedi. Başka bir firmaya da yaptırabiliriz. Ama tekrar bozulma endişesi içindeyiz. Büyük ihtimalle o merdivenlerin yukarıya çıkışını yaptıracağız. Tek çıkış olacak. İniş merdivenden olacak. Zaten engellilerin kullanıma uygun değil o merdiven. Demir korkuluk koyacağız.” şeklinde konuştu.

YEDİGÖLLER YOLUNU İMARA AÇMAYACAĞIZ

Yedigöller Milli Parkı yolunu imara açmak gibi düşüncelerinin olmadığının altını çizen Başkan Özcan, “Biz Yedigöller yolunu imara açmayacağız, böyle bir düşüncemiz yok. Bizim söylediğimiz, kapısına kadar olan bölgeyi mücavir saha içine alalım. Yedigöller yolunu Abant yolu gibi imara açma düşüncemiz yok. Tamamını mücavir saha içerisine alalım dememizin sebebi de bu S plakalı turistleri getiren araçların Yedigöller’e götürebilmesi konusunda yardımcı olabilmek. Yoksa oranın yolunun sağını solunu imara açalım diye bir düşüncemiz yok. Yedigöller yolunun çok küçük bir kısmı belediye sınırları içerisinde yer alıyor.” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

 • Sedatdintrk (4 yıl önce)
  Allahcc razı olsun inşallah rabbim çalışmaları nızı hayr eylesin inşallah rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah başarılar dilerim
  %100
  %0
  Yanıtla

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir