BTP Bolu'dan Dernek Ziyaretleri

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, MYK üyeleri Suat Hayri Sapmaz, Ümit Semerci, Emrah Ulusoy, Metin Bahadır, BTP Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı, BTP Mudurnu İlçe Başkanı Fatih Çekici ve BTP Bolu İl yöneticilerinden oluşan heyet Bolu Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve (BOFED) Bolu Fiziksel Engelliler ve Gönüllüler Derneği’ni ziyaret etti.

BTP Bolu'dan Dernek Ziyaretleri
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

“Bolu’da 1201 Van’lı hemşerimiz olduğunu öğrendik”

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, MYK üyeleri Suat Hayri Sapmaz, Ümit Semerci, Emrah Ulusoy, Metin Bahadır, BTP Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı, BTP Mudurnu İlçe Başkanı Fatih Çekici ve BTP Bolu İl yöneticilerinden oluşan heyet Bolu Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Eşref İşler’in sıcak karşılaması ile başlayan ziyarette dernek başkanı İşler, “Derneğimizi kurunca hemşerilerimizi araştırdık. Baktık ki Bolu’da 1201 Van’lı hemşerimizin yaşıyor. Bu kadar hemşerimizin olduğunu biz de bilmiyorduk. Üç ay önce kurduğumuz derneğimize dörtyüz (400) Van’lı hemşerimizi üye olarak kaydettik.” Dedi. 

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, Van ziyaretinde yaşadığı olayları ve yöre halkının ne kadar içten ve misafirperver olduğuna dair anılarını anlattı.

BTP İl Başkanı Yağcı’nın Eşref beyi tebrik etmesi, destek istemesi ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül’ün dernek başkanı Eşref İşler’e Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “Milli Ekonomi Modeli” kitabını hediye etmesi ile ziyaret sona erdi. 

“Bolu Fiziksel Engelliler ve Gönüllüler Derneği başkanı Bayram Atalay, “Hala binalar, okullar, işyerleri fiziksel engellilere göre dizayn edilmiyor.”

Bolu Fiziksel Engelliler ve Gönüllüler Derneği (BOFED) başkanı Bayram Atalay ve dernek yöneticilerinin karşıladığı BTP heyeti ile samimi bir havada gerçekleşen ziyarette. Dernek başkanı Atalay, “Fiziksel engelliler olarak yıllardır konuşulmasına rağmen çözülmeyen birçok sorunumuz var. Başta hala Bolu’da ev, okul, işyeri bina girişleri fiziksel engellilere göre dizayn edilmiyor. Bazen rampa yapılsa dahi rampanın giriş yüksekliğinin 3 cmden yüksek olması durumunda akülü araçlarımızla rampaya çıkamıyoruz. Araçlarımızın milleri zarar görüyor. Belediyenin her yıl derneğimize hediye ettiği 10 adet engelli aracı var ama bu araçlar bina içi kullanımına uygun. Dışarda kullanamıyoruz. Belediye otobüslerinde engelli girişi şoförün insafına bırakılmış durumda. Şoför kafasını kaldırıp bakmazsa otobüse binemiyoruz. Otobüslerdeki engelli rampasını bizim açma imkanımız yok. Yanınızda refakatçı bulundurun diyorlar. Yani bizi düşünen yok. Sürekli yanımızda bir refakatçıyı nasıl bulundurabiliriz.” Dediler. BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, “Engellilerimize sahip çıkmak sosyal devletin en başlıca görevidir. Sizin sorunlarınızı şu an gündem edeceğiz. İktidar olduğumuzda sorunlarınızı tamamen çözeceğiz.” Dedi. 

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül’ün dernek başkanı Bayram Atalay’a Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “Hoşgeldin Atatürk” eserini hediye etmesi ile ziyaret sonlandırıldı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir