Bolu'nun çözülemeyen sorunu: Ulaşım!

Merkez nüfusun 200 bini aştığı Bolu’da vatandaşların en fazla şikayet ettiği konuların başında ulaşım sorunu geliyor. Özellikle toplu taşımada kronikleşmiş sorunların çözülememesi kentsel yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.

Bolu'nun çözülemeyen sorunu: Ulaşım!
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

30 binin üzerinde üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan Bolu, doğa ve sağlık turizmi için gelen ziyaretçiler de eklendiğinde kendi ölçeğindeki şehirlerden daha dinamik bir yapıya sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. Gelişmiş şehirlerin en önemli göstergelerinden biri olan toplu taşıma konusu ise Bolu’da yıllardır çözülemeyen, kronikleşmiş bir sorun olarak vatandaşların en çok tepki gösterdiği konuların başında geliyor.

RENKLERDEN GÜZERGAHLARA KADAR BİR ÇOK SORUN MEVCUT

Toplu ulaşımı kullanan çok sayıda kişi güzergahların yetersiz kaldığı görüşünde. Farklı mahallerde oturan vatandaşlar, üniversite gitmek için bile önce kent merkezine gelerek başka araca aktarma yaptıklarından yakınıyor. Mevcut güzergah ağının yetersizliği, ring hatlarının azlığı gibi sorunlar çözüm bekliyor. Çoğu aracın küçük ve bakımsız olmasının dışında renk bütünlüğünün henüz tutturulamamış olması bile Bolu’yu kasaba havasına büründürüyor. 

TOPLU TAŞIMA GELİŞİRSE TRAFİK DE RAHATALAR

Bolu’daki toplu taşımanın yetersiz olması, çoğu zaman vatandaşların kendi araçlarıyla trafiğe çıkmasına neden oluyor. Şehir içindeki yolların dar olmasına, yanlış parklar ve araç yoğunluğu da eklenince trafik dakikalarca durabiliyor. Şehir içindeki trafik yoğunluğundan şikayet eden çok sayıda vatandaş, Bolu’da taksi dolmuş ya da minibüs gibi insanların beklemeden kullanabilecekleri yeni ulaşım modellerinin geliştirilmesini istiyor. Hızlı, konforlu ve ekonomik bir şekilde yolculuk yapabilmenin toplu taşımaya olan ilgiyi artıracağını düşünen vatandaşlar, Bolu Belediyesi’nin toplu taşıma konusunda atacağı adımları bekliyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir