Reklam

Bolu'nun Başkanları İzmir'de Bolulularla Buluştu

Bolu'nun Başkanları İzmir'de Bolulularla Buluştu
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

HABER: Ertuğrul TURAN

Mengen ve Kıbrıscık Belediye Başkanlarını ağırlayan İzmir Boluluar Derneğinde toplantıya yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldı. Toplantı, derneğin kurucu üyelerinden ve yönetim kurulu üyesi Erdoğdu Özcan’ın, konuk başkanlara İzmir Bolulular Derneğinin kuruluş hikâyesini ve bugüne kadar yapılan çalışmaları anlattığı sunumuyla başladı. Özcan’ın ardından söz alan Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Bolu dışında aktif çalışmalar yapan dernekleri çok önemsediklerini vurgulayarak, “İzmir Boluluar Derneği de bu aktif derneklerin başında geliyor. Sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri kurmak kolay ama bu denekleri sizler gibi yıllarca aktif şekilde faaliyet gösterir halde tutmak çok zor. Öncelikle sizleri bu konuda tebrik etmek istiyorum. Bununla birlikte aramızda olan genç arkadaşlarımızı görmek, siz tecrübeli üyelerden sonra da bu derneğin devamının olduğunu görmek de çok güzel. Ben sizden aldığım enerjiyi, samimiyeti, selamı, Bolu’ya Mengen’e, Gerede’ye, Mudurnu’ya, Göynük’e Yeniçağa’ya, Dörtdivan’a, Seben’e götürmek üzere alıyorum” dedi. Hemşehri derneklerinin Bolu dışında çok önemli görevler üstendiğini vurgulayan Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, “İller arasında kültürel alışveriş anlamında, birbirini tanımak, ekonomik ve sosyal işbirliği anlamında hemşehri derneklerine çok önemli görevler düşüyor. Siz İzmir Bolulular Derneği olarak bu görevi layığıyla ve çok güzel bir şekilde yerine getiriyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un ardından konuşan Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen ise “Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” kararına ilk tepki verenlerin başında İzmir Bolulular Derneği olduğunu hatırlatarak, “Bolu dışında yaşasanız bile desteğinizi bölgenize vermeniz, kalbinizin memleketinizle atması bizler açısından çok önemli. Gerek İzmir Fuarında, gerekse fuar sezonu dışındaki süreçte Bolu ve ilçeleri için yapılan tanıtım faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Bundan sonra da karşılıklı işbirliği ve çalışmaların bundan sonra da artarak devam edeceğini müjdelemek istiyorum” dedi.

Konuk başkanlar bir süre daha İzmir Bolulular Derneği Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet ettikten sonra, Belediye Başkanları toplantısının gala gecesine katılmak üzere ayrıldılar.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir