BOLU BAROSU SEÇİM SONRASI İLK BASIN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

HABER: ZEYNEP SUDE YAVUZ 

Bolu Barosu başkanlık seçimi yapıldıktan sonra Bolu Barosu'nun ilk kadın başkanı seçilen  Av. Perihan Bengü Akşemsettinoğlu Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri seçim sonrası ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Bolu Baro Evi'nde gerçekleşen toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri kamuoyuna tanıtılırken, Av. Perihan Bengü Akşemsettinoğlu Yılmaz ise önemli açıklamalarda bulundu. 

"YÖNETİM KURULU OLARAK SİZLERİN KARŞISINDAYIZ"

Bolu Barosu Başkanı Av. Perihan Bengü Akşemsettinoğlu Yılmaz yeni yönetim kurulu üyelerini tanıtarak, "Yönetim Kurulu üyesi başkanlarını sizlerle usül yerine gelsin paylaşmak isterim; Av. Dilek Kilitçi, Av. Fırat Burkucu, Av. Fatma Kubilay, Av. Berk Kutlukkaya, Av. Esin Dolapçı, Av. Emre İlhan, Av. Aslı Çelikağa Özcan, Av. Uğur Yücel. Bizler şuan yönetim kurulu olarak sizlerin karşısındayız." Cümlelerini kullanarak, yeni yönetim kurulu üyelerini kamuoyu ile tanıştırdı.

"ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM"

Başkan Akşemsettinoğlu Yılmaz, Bolu Barosu'nun seçilen ilk kadın başkanı olması ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşarak , “Çok mutlu ve gururluyum. Özellikle seçilmiş ilk kadın Baro Başkanı olmak hoşuma gidiyor. Baromuz tarihinde daha önce bir meslek büyüğümüz, Av. Necla Baltacıoğlu eşinin milletvekili seçilmesi nedeniyle kısa bir dönem baro başkanlığı görevinde bulunmuş. Ama seçimle gerçekleşmemiş. Dolayısıyla seçilmiş ilk kadın baro başkanlığı unvanı sanıyorum çok da kullanılmıyor. Bu yönden de çok gururluyuz. Tabi mutluluk hissediyorum, gururu hissediyorum. Pozitif ayrımcılığı dile getireceğimi şimdiden belirtiyorum. Bu dönem yönetim kurulumuzda da 5 tane kadın meslektaşımın olması da beni çok mutlu ediyor” dedi. 

YAPILAN KEŞİFLER MUTLAKA VİDEO GÖRÜNTÜSÜ İLE OLMALI

Başkan Akşemsettinoğlu Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden patlaması sonrası Amasra'ya gitti. Amasra'da ki gözlemleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Akşemsettinoğlu Yılmaz, gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirterek “Bartın Baro Başkanının katkılarıyla başsavcıyla görüştük. Kendisi bizi çok olumlu karşıladı. Dosyanın hassasiyetinin bilinciyle davrandı ama birçok bilgiler verdi. Gerekenlerin yapıldığını, ihmallerin araştırıldığını ifade etti. Bizler, ‘Şüpheli var mı?’ diye sorduk, ‘Artık bir şüpheli olma zamanı geldi sanıyoruz’ dedik. ‘Şimdilik onlar bende kalsın’ dedi. Daha sonra hatta şunu kendisine söyledik. Tabi ki işe karışmak gibi değil ama orada yapılacak keşiflerin, yapılan keşiflerin mutlaka video görüntüsüyle olması gerektiğini belirttik. Çünkü biliyorsunuz makamlar kalıcı, kişiler geçici. Dolayısıyla bunların kalıcı olması için mutlaka keşiflerin video kaydıyla yapılması gerektiğini, kendileri için de bir şaibe oluşmaması için bunların yapılması gerektiği konusunda fikirlerimizi ilettik” dedi.

"BANA GÖRE ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

Amasra ziyaretleri sırasında şehire gelen giriş-çıkış yasağı hakkında konuşan Başkan Akşemsettinoğlu Yılmaz  “Biz daha Amasra’dan çıkmadan şehre giriş çıkış yasağı getirildi. 3 günlük. Ben bilmiyorum, 42 genç bir yaş mı ama ne meslek hayatımda ne bu yaşım boyunca, böyle şartlarda bir şehre giriş yasağı getirilmesi demek bana göre çok düşündürücü bir şey. Yani iyi niyetle çalışmak isteyen kişiler orada zan altında bırakıldı. Maalesef hukuk devletinde olmaması gereken bir durum. Tam bir gerekçe dahi açıklanmadan. Provokatör eylemler denildi sadece” dedi. 

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir