Reklam

BiBolu Girişimcilik Programı başlıyor

BiBolu Girişimcilik Programı başlıyor
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu’nun gelecek güzel günleri için...

Bolu özelinde gelişen bir girişimcilik ekosisteminin oluşmasına destek olarak, Bolu’nun ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlayan program kapsamında farklı bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. 27 Eylül’de yapılacak olan ilk ilham toplantısının konuşmacıları Bolulu hayırsever iş insanı ve Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Mütevelli Üyesi Haldun Taşman ile Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra olacak.

Bolulu örnek girişimci

Haldun Taşman eğitim için gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde girişimci ruhu ve çalışkanlığı ile önemli başarılara imza atmış, iş hayatından sonra kurduğu hayır vakıflarıyla ABD’de yaşayan Türkler arasında örnek gösterilen bir kişi olmuştur.

İş yaşamı boyunca önemli başarılar elde eden Bolulu hayırsever Taşman, önce çalışanı olduğu şirketini iflasın eşiğinden döndürmüş daha sonra şirketin ortağı ve sonrasında ise şirketin sahibi olmuştur. Taşman sahibi olduğu şirketini 200 milyon dolar ciro yapan bir kurum haline dönüştürmeyi başarmıştır. Günümüzde kendisini hayır işlerine adayan Haldun Taşman’ın en büyük isteklerinden biri de memleketi olan Bolu’da girişimcilik ikliminin gelişmesidir.

BiBolu Girişimcilik Programı’nin 27 Eylül’de düzenlenecek ilk ilham toplantılarında, Haldun Taşman kendi başarı hikayesini kendi hemşehrilerine anlatacak.

Ayrıca Türkiye’nin en ünlü girişimcilerinden biri olan, Markafoni ve Tiko’nun kurucusu, Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra da 27 Eylül’deki  BiBolu İhlam Toplantısı’nda Bolu halkıyla buluşacak. 

Girişimciliğin yeni merkezi Bolu olacak

Bolulu hayırsever iş insanı Haldun Taşman,  annesi Zehra Taşman ve babası Ahmet Taşman adına iki büyük fonu Bolu Bağışçılar Vakfı aracılığıyla memleketi Bolu’ya bağışladı. Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı, özellikle kız çocuklarının iyi bir eğitim almalarını hedeflerken, Ahmet Taşman BiBolu Girişimcilik Programı ise Bolu’nun daha girişimci bir şehir olmasını ve Bolu’daki girişimcilik ikliminin gelişmesini amaçlamaktadır. BiBolu Girişimcilik Programı, ayrıca hem ülkemizde hem de dünyada yenilikçi fikirlerin ve girişimlerin Bolu’da hayat bulmasını sağlamak, bununla birlikte Bolu’yu dünya çapında bilinen bir girişimcilik merkezi haline getirmek için farklı etkinlikleri kapsamaktadır. 

Haldun Taşman ve Sina Afra’nın konuşmacı olarak katılacağı, Ahmet Taşman BiBolu Girişimcilik Programı’nın ilk ilham toplantıları 27 Eylül Cuma günü saat 17.00’de Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

BiBolu Programı imza töreni

İlham konuşmalarının ardından BiBolu Girişimcilik Programı’nın, Bolu Bağışçılar Vakfı ve Girişimcilik Vakfı arasında protokol imzalanacak. Program lansmanın da yapılacağı imza töreni saat 18.30’da Bolu Hampton By Hilton Otel’de gerçekleştirilecek.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir