Reklam

Belediye Meclisinde ortalık karıştı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında kendisine "Arkadaşım" diyen Zafer Partili Meclis Üyesi İlkay Bayrak’ın salondan çıkarılması için talimat verdi. Bayrak, "Başkan'a arkadaşım ve Başkan" dışında bir sözcük kullanmadım. Beni çıkarmak için gerekçeniz yok" diyerek meclis salonundan çıkmadı. Özcan, talimatı yerine getirilmediği için Belediye zabıta müdürünü görevden aldım, meclis toplantısını da kapatıyorum diyerek salonu terk etti.

Belediye Meclisinde ortalık karıştı
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 1’nci oturumunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı ve Belediye Meclis Üyesi İlkay Bayrak arasında gerginlik yaşandı. Bayrak, toplantıda Başkan Özcan’a ihalelerle ilgili soru yöneltti. Son dönemde yapılan ihalelerin ‘davet’ usulüyle gerçekleştiğini aktaran Bayrak, “EKAP’ta, son yapılan ihalelerin birçoğunda hiçbir evrak göremedim. EKAP’tan çok anlamadığım için birkaç arkadaşıma sordum. Davet usulüyle yapıldığı söylendi. Neden davet usulüyle yapılmış?” sorusunu sordu.

 “Arkadaşın değilim ben senin”

 Soru üzerine Özcan, “Sen EKAP’a giremiyorsun ki nereden bakacaksın? EKAP’a girmek için yeterliliğin olacak, onu bile bilmiyorsun” cevabını verdi. Cevap üzerine “Arkadaşım” kelimesini kullanan Bayrak ve Özcan arasında tartışma yaşandı. “Arkadaşın değilim ben senin belediye başkanınım” diyen Özcan, İlkay Bayrak’ın üslubuna dikkat etmesini yoksa meclisten atacağını söyledi. Tartışmanın devam etmesiyle Özcan, İlkay Bayrak’ı meclisten çıkarılması için talimat vererek, toplantıya ara verdi. 
Bu sırada kendisini dışarı çıkmaya davet eden zabıtalara; "Ben Başkan'a soru sordum, arkadaşım dedim. Kendisi liseden sınıf arkadaşım, başka da hakaret içerikli kelime falan kullanmadım. Beni hangi gerekçeyle dışarı davet ediyorsunuz" diyerek, meclisten çıkmadı.   


 “Zabıta müdür vekilini görevden alıyorum”
Toplantıya verilen 10 dakikalık aranın ardından, ikinci oturum başladı. Özcan, oturumun başında açıklama yaparak, İlkay Bayrak’ı çıkarmadığı için Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz’ı görevden aldı. Özcan, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:
“İlkay Bayrak ile ilgili Meclis tüzüğü amir hükmü gereğince ‘Dışarı çıkarılma’ cezası verdim. Görevli arkadaşların bunu sağlamasını istedim. Burada canı isteyen hakaret, iftira, soru adı altında bile olsa, belediye meclisini, beni zan altında bırakamaz. Talimatım yerine gelmediği için zabıta müdür vekilini görevden alıyorum ve toplantı düzeni sağlanamadığı için diğer maddeleri görüşmeksizin toplantıyı, birleşimi kapatıyorum.”

Olayın ardından belediyenin canlı yayın videosu, belediyenin sosyal medya bağlantılarından kaldırıldı.
 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir