15 dakika erken gelse belki bıçaklanmıştı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bugün sabah saatlerinde belediye binasına elinde kesici alet ile gelerek tehditler savuran şahısa ilişkin açıklamada bulunarak "Eline silahı alan, bıçağı alan insanlar gelememeli. Mesele tek ben olsam sorun değil. Allah bir can vermiş, ne zaman alacağını Allah-u Teâla biliyor. Burada 15 dakika önce gelmiş olsaydık belki bugün yaralı olacaktık belki aranızda olmayacaktık” dedi.

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

HABER: ZEYNEP SUDE YAVUZ - YUSUF TUĞRUL

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile görüşmek için belediye binasına gelerek cebinden çıkardığı bıçağı etrafta sallayan kimliği bilinmeyen şahıs, belediye binasında Tanju Özcan'ı bulmak için tehditler savurdu. Sabah saatlerinde gerçekleşen olay esnasında Başkan Özcan'ın makam odasında bulunmadığı öğrenildi. Belediye çalışanlarına büyük korku yaşatan şahıs, polis tarafından etkisiz hale getirildi. Yaşanılan talihsiz olay sonucu açıklama yapan Özcan, son zamanlarda çok sayıda tehdit aldığını ve bu tehditlere yönelik emniyet müdürlüğü tarafından araştırma yapıldığını belirtti.

"ÖNÜNE GELEN TEHDİT ETMEYE BAŞLADI"

Yaşadığı talihsiz olayı anlatan Belediye Başkanı Tanju Özcan, son zamanlarda kendisine yöneltilen tehdit sayılarının arttığını ve bunun sonucu olarak belediye binasında emniyetin arttığını belirterek, "Saat 11.30 sıralarında ben belediyenin ek hizmet binasındaki makam odamdayken, buradaki makam odama kimliği belirsiz bir şahıs gelmiş bağırmış. Arkadaşları tehdit etmiş. Beni aramış. Sonra polis tarafından gözaltına alınmış. Önce polis neden vardı onu açıklayayım. Bir süredir bana yönelik tehditler çok arttı. Önüne gelen tehdit etmeye başladı. Özellikle PKK ve onun uzantıları üzerinden çok yoğun tehditler alıyorum ve bundan dolayı da sağ olsun sayın emniyet müdürümüz bir süredir belediye de benim bilgim dahilinde ve haricinde bi anlamda emniyet tarafından özel olarak korunuyorum. Orada polisin bulunması tesadüf değildi. Bu tehditlerin sonucuydu." dedi. 

“BELEDİYE ÇALIŞANLARINA ZARAR GELİRSE BU DÜNYAYI BAŞLARINA YIKARIM”

Başkan Özcan, bu sabah belediye binasına eline kesici alet ile gelerek bağıran ve tehditler savuran şahısın belediye çalışanlarını korkuttuğunu ve bu durumun kendisini rahatsız ettiğini ifade etti. Daha önce de tehditler aldığını vurgulayan Özcan, yaşanılan bu olaydan sonra güvenlik önlemlerinin arttırılacağını belirtti. Özcan, “Ben tehdit almaktan korkan bir adam değilim şahsım adına. Hayatım boyunca birçok tehdite maruz kaldım. Gün geldi FETÖ’cüler tehdit etti. Gün geldi PKK’nın ölüm listelerine aldılar, terör örgütlerinin  ölüm listelerine aldılar ve bunu bana marifetmiş gibi tebliğ ettiler. Ama artık bunların boyutları çok artmaya başladı ve eskiden milletvekiliyken sadece kendimden sorumluydum şuan bu binada 500 tane çalışan var. Bu arkadaşlarımı tedirgin ediyorlar, korkutuyorlar. Elinde bıçakla biri geliyor, bağırıyor burada ki çalışanların bundan doğal olarak etkilenmemeleri mümkün değil. Artık yeter. Şunu herkes bilsin. Biz bu tehditleri Tanju Özcan olarak boyun eğmeyiz. Söyleyeceğimizden geri durmayız. Ama özellikle belediye çalışanlarıma bir zarar gelirse dünyayı başlarına yıkarım bunu özellikle söylüyorum. Sığınmacı çeteleri tehdit ediyor bir yandan, bir yandan PKK ve uzantıları. Yeter artık. Burada kendimle ilgili bir endişem yok dediğim gibi burada çalışan tane belediye çalışanıyla ilgili endişem var. Güvenlik konusunda çok zayıfız. Şeffaf belediyecilik adına hemen hemen hiç duyarlı kapı bile koymadan insanlar bize çok kolay ulaşabilsin dedik. Başından beri böyle düşündük ama bundan sonra bir kısım güvenlik önlemlerimizi almak zorunda kalacağız. Vatandaşımızdan bu konuda anlayış bekliyorum. Bu önlemleri şahsım için değil burada çalışan belediye çalışanları ile ilgili almak durumundayız. O yüzden gereğini yapacağız.” ifadelerini kullandı. 

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Belediye Başkanı Tanju Özcan, devletin belediye başkanlarına sahip çıktığını ve gittiği şehirlerde, talep etmediği halde güvenlik güçlerinin kendisini koruduğunu ifade ederek, emniyet müdürlerine ve valilerine teşekkür etti. Özcan,

"Bugün yaşanan olayı emniyet bütün boyutları ile araştırıyor. Elbette emniyet veya savcılık bize bilgi verecektir. Artık yeter demek istiyorum. Ama bu olay vesilesi ile ben tekrar emniyet müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Gerçekten devletin belediye başkanına sahip çıktığını bugün herkese göstermiş oldu. Ayrıca diğer emniyet müdürlerimize ve valilerimize de çok teşekkür ediyorum. Çünkü benim gittiğim şehirlerde polis tarafından talebim olmadığı halde uzaktan takip edildiğimi artık hissediyorum. Sağ olsun devletimiz büyük. Devletimiz seçilmiş belediye başkanlarına sahip çıkıyor. Tehdit edenlere de şunu söyleyeyim. Kim olursa olsun sizin tehditleriniz bana buraların deyimiyle vız gider tırıs gelir. Biz Köroğlu’nun torunları tarafından seçildik. Ben onların temsilcisiyim. Onların belediye başkanıyım. Dolayısıyla üç beş çapulcu, terör örgütü bizi tehdit etse ne olur tehdit etmese ne olur" diye konuştu. 

"BURADA 15 DAKİKA ÖNCE OLSAYDIK BELKİ BUGÜN YARALI OLACAKTIK"

Olay esnasında makamında olmayan Tanju Özcan, makamında bulunması durumunda farklı sonuçların orta çıkabileceğini belirterek,  “Olay bir aydınlansın, neymiş ne değilmiş görelim hep birlikte. Paylaşmamız gerekirse paylaşırız. Burası bir kamu kurumu… Eline silahı alan, bıçağı alan insanlar gelememeli. Mesele tek ben olsam sorun değil. Allah bir can vermiş, ne zaman alacağını Allah-u Teâla biliyor.  Burada 15 dakika önce gelmiş olsaydık belki bugün yaralı olacaktık belki aranızda olmayacaktık” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir