Reklam

Başkan Abdullah Alemdar Bolu'nun taleplerini Bakan Bolat ve TOBB'a iletti

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın teşrifleriyle TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen Ticaret ve Sanayi Odaları-Ticaret Odaları Müşterek Konsey Toplantısına katıldı. Toplantı da Başkan Abdullah Alemdar, Bolu iş dünyasının sorun, talep ve beklentilerini Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletti.

Başkan Abdullah Alemdar Bolu'nun taleplerini Bakan Bolat ve TOBB'a iletti
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Toplantıda söz alan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, son dönemde inşaat sektöründe yaşanan durgunluğun önünü açacak tedbirlerin alınması, jeotermal su kaynaklarının olduğu bölgelerde organize sera yapılması noktasında kamu yararı gözetilen projelerde orman vasfını yitirmiş alanların tahsisinin önünün açılması ve prosedürün kolaylaştırılması, Karayolu dışında ulaşım alternatifi olmayan Bolu’nun demir yolu ulaşımı noktasında limanlara ulaşabilmesi için Şehir merkezi ile İsmetpaşa tren garı arasında yaklaşık 95 kilometrelik demiryolu hattı projesi yapılması, Coğrafi işareti Bolu TSO tarafından alınan Bolu Kıbrıscık pirincinin ekim alanlarının yetersiz olmasından dolayı üretiminin tehlike altında olması ve bu noktada bölgede bulunan hazine arazilerinin ekim sahası olarak kiralanabilmesi, İşverenler ile birlikte işe alım garantili özellikle İnşaat, Otomotiv, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere bu sektörlerde hızlandırılmış meslek edindirme kurslarının ivedilikle açılması, gıda sektöründe alınan hammadde KDV’lerinin %1 ile girmesi ama kesilen faturaların KDV’sinin %10 olması, işletmelerin ödemek zorunda olduğu vergi ve harçların işletme ölçeğine göre daha adil olarak sınıflandırılması, İthalat ve İhracat için istenen belgelerin temini ve kredi kartı kullanımlarında asgari ödeme tutarındaki faiz oranının düşürülmesi konularında Bolu iş dünyasının taleplerini Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat’a ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir