BAİBÜ İlef'ten Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya Sempozyumu

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası İletişim Günleri Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya Sempozyumu’nun açılış programı, Kongre Merkezi Bordo Salonda gerçekleştirildi. Üç gün boyunca devam eden sempozyumda, alanında uzman ulusal ve uluslararası araştırmacı ve akademisyenler sunum yaptı. Sempozyumun açılış programına Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Genel Sekreter İhsan Ağcan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Tandırlı, konuk araştırmacı ve akademisyenler, akademik ve idari yönetici ve personel ile öğrenciler katıldı.

BAİBÜ İlef'ten Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya Sempozyumu
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

 Açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Tandırlı, sempozyum programının içeriği hakkında bilgi vererek, sempozyuma ülkemizden, Azerbaycan, İran, Malezya ve Yunanistan’dan 100’ün üzerinde başvuru yapıldığını söyledi.

“Teknolojik Gelişmeler, İletişimin Boyutunu Değiştirdi.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı bu önemli sempozyumun, İletişim Fakültesi’nin düzenlediği ilk uluslararası sempozyum olduğunu, emeği geçen akademik ve idari personele ve öğrencilere teşekkür etti; verimli ve hayırlı bir sempozyum olmasını temenni etti. 

Açılış konuşmalarının ardından Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya konulu panel gerçekleştirildi. Panele çevrim içi olarak Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisi Dekanı Prof. Dr. Murteza Hasanoğlu, Yüz yüze olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin ve Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Süleyman İrvan konuk oldular. 

Program Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya konulu Panel Kongre Merkezi Bordo ve Yeşil Salonlarda Devam etti.

Kongre Merkezi Bordo Salonu'nda düzenlenen Panelin moderatörlüğünü İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy, Yeşil Salonu'nda düzenlenen Panelin moderatörlüğünü de aynı bölümden Doç. Dr. Ekin Kadir Selçuk üstlendi.

Sempozyumun ikinci gününde Öğr. Gör. Bahar Akbulak’ın moderatörlüğündeki "Tasarım" temalı oturumda bildiriler sunuldu. Dijital Dönüşüm konusunun ele alındığı bir diğer oturumun başkanlığını Doç. Dr. Fatma Akar,  Yeni Medya ve Sinema konulu oturumun moderatörlüğünü ise Prof. Dr. Emre Tandırlı ve Arş Gör. Selin Akınç Akpınar üzetlendiler. Yeni Medya ve Toplum konulu otrurumu ise Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem yönetti.

Prof. Dr. Selami Özsoy Yeni Medya ve Gazetecilik başlıklı bir diğer oturumda Dr. Bahare Saghazade, Dr. Öğr. Üyesi Seyyed Shahabeddin Sadati ve Hüseyin Demir’i ağırladı. Yapay Zekâ, ChatGPT ve Dijital Bağımlılık konulu sunumların moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Başyiğit üstlendi. 

Sempozyumun üçüncü ve son günü online sunumlarla devam etti!

Yeni Medya, Dezenformasyon ve Dijital Bağımlılık konulu çevirim içi oturumu Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem, Dijital Dönüşüm, Tasarım, Yeni Medya ve Sinema temalı oturumun moderatörlüğünü de Prof. Dr. Emre Tandırlı üstlendi. 

Eş zamanlı olarak Dijital Dönüşüm, Tasarım, Yeni Medya ve Gazetecilik temalı oturumu, Prof. Dr. Selami Özsoy, Yeni Medya, Toplum, Eğitim, Etik ve Hukuk temalı son günün son oturumunu da Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Özgür Başyiğit yürüttü. 

Sunumların ardından katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi. Toplu fotoğraflar çekildi. 1. Uluslararası Dijital Dönüşüm ve Yeni Medya Sempozyum sayısız iş birliklerin kurulmasına, ortak ve yenilikçi çalışmaların ortaya çıkmasına vesile oldu.  Sempozyumda emeği geçen Fakültemizin Akademik ve İdari tüm personeline bu meşakkatli ardından unutulmadı. Sempozyumun sonunda katılımcı misafirlerimizin uğurlanması ardından küçük bir kutlama ile tüm akademik ve idari personelimizin teşekkür belgeleri de kendilerine takdim edildi. 

BAİBÜİLEF-İG 2024 için şimdi Özet bildiri kitapçığı ve Tam Metin Bildiri Kitabının ortaya çıkarılması için süreç devam ediyor. BAİBÜİLEF-İG 2025 için Tema belirleme çalışmaları da bu anlamda başlamış oldu. Seneye 2025 yılının Mayıs ayında Fakültemiz yine yepyeni verimli, yararlı, faydalı, heyecan dolu bir Uluslararası Sempozyuma inşallah ev sahipliği yapacak. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir