BAİBÜ 188 üniversite arasında 46'ncı oldu

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2023-2024 URAP Türkiye sıralamasında, sıralamaya giren 188 üniversite arasında 46’ncı sırada yer aldı; Tıp Fakültesi olan 87 üniversite arasında ise, 36’ncı sıraya yerleşti.

BAİBÜ 188 üniversite arasında 46'ncı oldu
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Üniversitelerin akademik performansını özetleyen URAP 2023-2024 Türkiye sıralamalarındaki göstergelere, üniversitelerin TÜBİTAK proje sayıları ile yurt içi ve uluslararası ortak makale sayısı ve uluslararası üniversitelerle ortak makale sayısı da eklendi. Geçen yıl 9 olan derecelendirme göstergesine, 6 yeni gösterge eklenerek toplam gösterge sayısı 15’e çıkarıldı. Sıralamalarda, Clarivate Analytics/InCites ile YÖK’ün yayımladığı veriler kullanıldı.

2024-2024 URAP Türkiye sıralamasında üniversiteler, makale sayısı, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı, atıf sayısı, öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, öğretim üyesi başına düşen toplam bilimsel doküman sayısı, doktora mezun sayısı, doktora öğrenci oranı, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı, uluslararası ortak makale sayısı, öğretim üyesi başına düşen uluslararası ortak makale sayısı, yurt içi ortak makale sayısı, öğretim üyesi başına düşen yurt içi ortak makale sayısı, TÜBİTAK’tan alınan proje sayısı ve öğretim üyesi başına düşen TÜBİTAK’tan alınan proje sayısı göstergeleri kapsamında sıralandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir