Cumhuriyetin 100. yılında 100 kişiyle yürüdüler

Yeşilay Bolu Şubesi ve BAİBU Genç Yeşilay Topluluğu Cumhuriyetin 100. yılında 100 Genç Yeşilay üyesiyle “Doğa Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

Cumhuriyetin 100. yılında 100 kişiyle yürüdüler
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Yeşilay Bolu Şubesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu öğrencileri  Cumhuriyetin 100. yılında 100 kişiyle birlikte Abant’tın 1500 metreye ulaşan yaylalarında 9,5 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdi. Zararlı alışkanlıklar ve teknoloji bağımlılığından uzak durmak ve farkındalık kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşte, konu ile ilgili açıklama yapan Yeşilay Bolu Şube Başkanı Dr. Bayram Erden,  "Aziz Atatürk, Gençliğe Hitabe’sinde söze “Ey Türk Gençliği !” diyerek  başlamış ve “Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” sözleriyle Cumhuriyetimizi Türk gençliğine emanet etmiştir. Bu şuur ve bilinçle bugün Cumhuriyetimizin 100. yılı için atan kalbimizi rota haline getirerek toplam 9,5 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdik. Sağlıklı yaşam için Abant’ın 1500 metreye ulaşan yaylalarına çıkarak Bolu’muzun güzelliklerine bir kez daha şahit olduk.  Gelişmiş bir Cumhuriyet için bağımlılıklardan uzak, sağlıklı ve milli değerlerini önceleyen bir gençliğe sahip olmamız gerekmektedir. Bu duygu ve düşünceleri kendileri için ülkü edinmiş BAİBU Genç Yeşilaylı kardeşlerimizle sosyal ve eğitsel çalışmalarımıza her platformda devam edeceğiz. Gençlerimizi tütün, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığından uzak tutabilmek için akran eğitimlerimize yurtlarımızda ve tüm fakültelerimizde gerçekleştireceğiz. 
Cumhuriyetimizin nice 100 yılları için İyi ki varsın Yeşilay!.." dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir