ATA Parti Genel Başkanı Zeybek: “Orduya tarikat sızmasını, büyük bir acıyla öğrendik. Şeyhlere bağlananlar Türk Ordusunda kalamazlar”

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşım ile Milli Savunma Bakanını ordu içindeki tarikat yapılanması konusunda uyardı. Zeybek “Türk Ordusu askerleri şeyhlere bağlı olamazlar. Şeyhlere bağlananlar da, Türk Ordusunda kalamazlar. Kalmamalıdırlar” dedi.

ATA Parti Genel Başkanı Zeybek: “Orduya tarikat sızmasını, büyük bir acıyla öğrendik. Şeyhlere bağlananlar Türk Ordusunda kalamazlar”
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Doğrudan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e seslenen Zeybek 4 maddeden oluşan dikkat çekici açıklamasının sonuna “N.Kemal Zeybek Atatürkçü Türkçü Yurttaş” imzasını koyan ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, şu ifadeleri kullandı:


“ORDUYA TARİKAT SIZMASINI, BÜYÜK BİR ACIYLA ÖĞRENDİK”
Sayın Milli Savunma Bakanı!
Başında bulunduğunuz Türkiye Cumhuriyeti Ordusuna yeniden bir tarikat sızması olduğunu büyük bir acıyla, Ülkemiz adına da derin bir korkuyla öğrendik. Biliniz ki bu kişiler Türk Ordusunun değil, bağlı oldukları tarikatın askerleridirler. FETÖ olayı bu gerçeği açıkça ortaya koymuş olmakla birlikte bu konudaki gerçekleri bir kez daha anımsatmak isterim:


“TARİKATLARIN KURALLARI!”
1. Bu tarikatlarda ilk öğretilen bir kural vardır:
‘Mürit Şeyhinin ününde, Gassal’ın önündeki meyyit gibi olmalıdır.” Anlamı sorgusuz sorusuz şeyhin buyruğunu yerine getirmektir. Tarikat müritleri için komutanların değil şeyhler ile onların vekillerinin buyrukları geçerlidir.
2. Bu tarikatlar yeterince güç kazandıklarına inandıklarında devleti ele geçirmek için kalkışmaktan çekinmezler. Tarikatçı askerler, ellerine verilmiş silahları, buyruklarına verilmiş birlikleri gözlerini kırpmadan kullanırlar. Öldürürlerse sevap, ölürlerse cenneti
kazanacaklarına inanırlar.
3. Tanrı saklasın! Söz gelimi yanınıza dek sokulan bir tarikatçı asker, tarikat büyüklerine sizin bilgilerinizi gönderir. Buyruk alırsa gözünü kırpmadan sizi vurur. Aynı durum bütün komutanlar için de geçerlidir.
4. Türk Ordusu askerleri şeyhlere bağlı olamazlar. Şeyhlere bağlananlar da Türk Ordusunda kalamazlar. Kalmamalıdırlar.


“KANDIRILMIŞLARA TEPKİ GÖSTEREN DEĞERLERE KIYMAYACAĞINIZI UMUYORUZ”
Sayın Milli Savunma Bakanı! Siz Türk Ordusunun değerli bir komutanısınız. Bugün bulunduğunuz konumun size verdiği yetkiyi kullanarak Ordumuzu bu korkutucu tarikat sızmasından kurtaracağınıza yürekten inanıyoruz. Atatürk sevgisini yüreklerini derinliklerinde duyarak, kandırılmışlara tepki gösteren değerlere de kıymayacağınızı umuyoruz.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir