AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner'den Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Açıklamalar

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, tam bir asır önce bugün 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. yılına özel açıklamalarda bulundu. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının Türkiye Yüzyılı olacağına vurgu yapan Suat Güner, “Dünyanın en büyük ve en güçlü devletleri arasındaki yerimizi daha da ileriye götürerek sağlamlaştıracağız” dedi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner'den Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Açıklamalar
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’in açıklamaları şu şekilde; 

“DÜNYA VAR OLDUĞU SÜRECE VARLIĞIMIZI İLELEBET SÜRDÜRECEĞİZ”

“Biz kökü tarihin binlerce yıllık derinliklerine uzanan bir millet ve devlet olarak tarih sahnesinde hep var olduk. Bu kutlu, bir o kadar da destanlarla dolu serüvenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 1919’da Samsun’a çıkarak milletimiz ile birlikte başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile devam ediyor. Aziz milleti, tarihsel ve kültürel birikimi, büyük ekonomisi, güçlü savunma sanayisi ve ordusu, teknolojik gelişimi ve demokrasisi ile ülkemiz; dünya var olduğu sürece ilelebet varlığını devam ettirecektir. Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. yılı kutlu olsun. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef olarak belirlediği Türkiye Yüzyılı vizyonu ile ikinci yüzyılımız Türkiye Yüzyılı olacak. Dünyanın en büyük ve en güçlü devletleri arasındaki yerimizi daha da ileriye götürerek sağlamlaştıracağız.”

“GAZZE’DEKİ KATLİAMA ASLA SESSİZ KALAMAZDIK KALMADIK DA”

“Tarih boyunca mazlumların sığınacağı güvenli limanı haline gelmiş, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyaç duyan insan varsa oraya koşmuş, kim ezilmişse onun en gür sesi olmuş, barışın tesisi noktasında var gücüyle mücadele etmiş devletimiz, bugün de aynı noktadadır. Amerika ve Batılı emperyalist ülkeleri arkasına alan İsrail, bugün Gazze’de çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden masum sivillere gökten bomba yağdırırken, katliam hatta soykırım uygularken asla sessiz kalamazdık kalmadık da. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir yandan yapılan bu zulme en sert şekilde tepki gösterirken bir yandan da barışın bir an önce sağlanması için diplomatik temaslarda bulunuyor. Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması ile kalıcı çözümün oluşacağını vurguluyor. Güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir küresel düzen kurulması gerektiğine dikkat çekiyor. ‘Daha adil bir dünya mümkün. Dünyayı beş ülke yönetemez. Dünya beşten büyüktür’ diyor. Cumhurbaşkanımızın gayretleri ile Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Türk ve Müslüman coğrafyalarda barış ve huzurun tesis edileceğine inanıyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir