AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Demirkol, Gençlere Yönelik Kapsül 14 Projesini Tanıttı: Bilim ve Teknolojiye Adım Adım

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, gerçekleştirdiği kafe ziyaretlerinde gençlere Mega Projesi Kapsül 14 ve diğer gençlik projeleri hakkında bilgi verdi. Demirkol, gençlerin şehir yönetiminde önemli bir rol oynayacağını belirterek, geleceği gençlere emanet etmek istediklerini ifade etti.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Demirkol, Gençlere Yönelik Kapsül 14 Projesini Tanıttı: Bilim ve Teknolojiye Adım Adım
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Kapsül 14 projesi ile ilgili konuşan Demirkol, bilim ve teknolojiye olan ilginin artırılması amacıyla interaktif sergiler ve eğitim programları sunan bir Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin inşa edileceğini açıkladı. Bu merkezin özellikle çocuklar ve gençler olmak üzere tüm yaş gruplarına teknolojiyi sevdireceğini ve öğrenmeyi eğlenceli hale getireceğini belirtti. Merkezde uzay, fizik, biyoloji ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda interaktif sergiler düzenleneceği vurgulandı.
Kapsül 14'ün ayrıca üniversite öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik çalışmalarını yapacakları bir merkez olacağına dikkat çeken Demirkol, merkezin fakülte öğrencilerinin atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacağını, Kapsül 14 içerisinde 16 fakültede okuyan ve geleceğimizi aydınlatacak olan gençlerin bilimsel, teknolojik çalışmalarına ve eğitimle ilgili fakültedeki eğitimleriyle ilgili atölyelerine kadar bir sistem kurulduğunu ifade etti. Teknokent ile işbirliği içinde çalışacak olan Kapsül 14'ün şehirdeki yenilikçi firmalara da öncü olacağı belirtildi.
Demirkol, Kapsül 14 projesinin Bolu'nun eğitim, teknoloji ve bilim alanında önemli bir merkezi haline geleceğini vurgularken gençlerin ulaşımla ilgili problemlerinin de çözüleceği müjdesini verdi. Demirkol, “Gençlerin taleplerine göre artık üniversite öğrencilerimiz ulaşımda daha konforlu, daha kolay ulaşım imkanlarına sahip olacaklar. Heyecanlı 7/24 açık kütüphanelerle gençlerimizin 7/24 ders çalışacakları, uluslararası makalelere ücretsiz erişim sağlayacakları, içinde çay, kahve, çorba gibi ikramların olacağı, ulaşımın da yine bu kütüphaneden 7/24 sağlanacağı bir alan oluşturuyoruz. 
Genç kafe ve söyleşi mekanlarıyla gençlerimiz her anlamda kendilerini geliştirecek seminerlere ve konferanslara katılabilecek. Kuracağımız E-spor merkezi ile yine gençlerimiz arasında dijital oyunlara ilgi duyanlar için güzel bir mekanda uluslararası takımlar kuracağız. Kuracağımız Gençlik Kampı ile hem ilimizde okuyan üniversite öğrencileri hem bölgemizdeki misafirlerimizle gençlerimizin birlikte stres atmalarını, keyifle öğrenmelerini ve network ağlarını geliştirmeyi planlıyoruz. Gençlik Tanışma Meclisleriyle şehrimiz birlikte yöneteceğiz. Üniversitedeki 16 fakülteden temsilcilerin oluşturacağı, aynı şekilde lise ve ortaokul öğrencilerin de olacağı tanışma meclisinde gençler kendi sorunlarını tespit edip çözüm yollarını kendileri belirleyecekler. Şehrimizi gençler yönetecek. Yine Genç Kartla beraber üniversitede lisede okuyan öğrencilerimiz, ortaokulda ilkokulda okuyan öğrencilerimiz Bolu’da sosyal tesislerimizden indirimli faydalanacak ve kuracağımız sosyal tesislerde yapmış olduğu hizmetlerde ve almış olduğu hizmetlerde puan toplayarak genç kartlarında para biriktirecek. Üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz ve Bolu’dan başka ile giden öğrencilerimiz için burs imkanları, dijital destekler verilecek. Gittikleri illerde hemşehrilerimizle buluşup hayatı kolaylaştıran sistemler üzerinde çalışacağız. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ders başarılarını artacak yıllık online eğitim destek paketi sağlayacağız. Bu paketle uzaktan eğitimi, online öğrenme kaynaklarına erişimi kolaylaştıracağız.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir