Reklam

Ak Parti ayıp etti!

Ak Parti ayıp etti!
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı tarafından Mengen’de bulunan Gastronomi Bölümü’nün Bolu’ya taşınmasına yönelik talebinin gündeme gelmesinin ardından yaşanan tartışmalarla birlikte ortalık toz duman oldu. Geçtiğimiz hafta sonu konu hakkında açıklama yapan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal yapılmak istenilen işle ilgili Rektör Alişarlı ile görüşme talebinde bulunduğunu ancak sonuç alamadığını gözyaşları içinde ifade etti. Ahmet Baysal’ın yaptığı açıklamanın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve sosyal medyada birçok kişi yaşanan olaya sert tepki gösterdi. Bütün bu olanların ardından gözler Ak Parti’nin vereceği tepkiye çevrildi. Ak Parti ise beklenenin aksine muğlak ifadelerin yer aldığı tam olarak neyi ima ettikleri belli olmayan ortak bir basın metini yayınladı. Yayınlanan metinin altında Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın’In isimleri yer aldı. Metinde Ahmet Baysal ve İzzet Baysal Vakfı’ndan hiç bahsedilmedi. İzzet Baysal’ın manevi kimliğine yönelik bir cümlelik bir ifade kullanılırken İzzet baysal Vakfı açık olmayan ifadelerle neredeyse siyaset yapıyor imasında bulunuldu.

KAMUOYU İLE BU METİN PAYLAŞILDI

Ak Parti tarafından yayınlanan basın metininde şu ifadeler yer aldı “Son günlerde “birileri” siyaseten Mengen Gastronomi Fakültesi’yle ilgili “Kapatılacağına” ilişkin kamuoyunu ısrarla meşgul etmekte ve de yanlış yönlendirmektedir. Bizler bu oyunu ilk defa bu yıl görmedik. Her eğitim öğretim yılı açılışı öncesinde belirli bir zihniyet tarafından yazılan bu senaryo, yine bu zihniyet tarafından kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi ile sergilenmekte, Bolulu hemşerilerimizin üzülmesine neden olmaktadır.

Bizler AK Parti Ailesi İl Başkanı ve Bolu Milletvekilleri olarak süreci yakinen takip etmekteyiz. Ayrıca ilk günden itibaren gerek Sayın Valimiz gerekse de Sayın Rektörümüzle iletişim ve bilgi akışı içerisindeyiz.

Ne yazık ki üzülerek ve endişeyle görmekteyiz ki; süreç devlet kurumlarını ve bu kurumların başındaki değerli idarecilerin yıpratılmasına yönelik kurgulanmaktadır. Âli bildiğimiz devletimizin, İzzet Babamızın manevi şahsında Devlet Üniversitemizin ve kurumlarımızın yıpratılmasını tasvip etmemiz de müsaade etmemiz de mümkün değildir.

Bizler biliyoruz ki; gerek Bolu merkez gerekse de ilçelerimizin tamamının kazanımları ve müktesebatları; siyaset yapan, kamuoyunu yanlış bilgilendiren Vakıf, Dernek ve CHP’li Belediye Başkanlarının şahsi ikballerinden daha kıymetlidir.

Üniversitemizin Yüksekokullarının bulunduğu Seben, Gerede ve Yeniçağamızda bu tür bir problemin yaşanmamasına karşılık sürekli Mengen’de bu konunun gündeme gelmesinin nedenlerini ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Seben, Gerede ve Yeniçağa’daki yerel yönetimlerin üniversite öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize ne tür imkânlar sağladıklarını araştırmak bile sorunun neden kaynaklandığını ortaya çıkaracaktır. Bu bağlamda bizlere emanet edilen Üniversiteli öğrencilerimizin yerel yönetimden kaynaklı sorunlarının yakinen takipçisi olacağımızı da açıklıkla ifade etmekteyiz.

Sonuç olarak; Mengen Gastronomi Fakültemizin kazanılmış hakları dün olduğu gibi bugün de yarın da korunacak, mevcut hâliyle Mengen’de kalmaya devam edecektir.

Bolu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

AK Parti Bolu İl Başkanı                 AK Parti Bolu Milletvekili                              AK Parti Bolu Milletvekili

Nurettin Doğanay                           Arzu Aydın                                                        Fehmi Küpçü

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir