"3 oy için ağaçlarımızdan elinizi çekin"

Başkan Tanju Özcan'ın reklamlarının asmak için ağaç kesildiğine dikkat çeken Ülkü Ocakları İl Başkanı Cihan Özkalem, "Üç beş oy fazla gelsin diye kendi reklamı için şuursuzca ağaç kesimine devam edecekse bunu yapmasın, oyumuzu ona verelim.” dedi.

A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bina duvarlarına asılan reklamlarının iyi görülebilmesi için önünü kapatan ağaçların kesildiğine dikkat çeken Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Cihan Özkalem açtı ağzını yumdu gözünü. Özcan'ın 3 beş oy fazla almak için ağaç katliamı yaptığını söyledi ve "Tanju Özcan ağaç katilidir" dedi.

Oyumuzu ona verelim yeter ki ağaç kesmesin

Özkalem açıklamasında, "Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde Bolulu hemşerilerimizle paylaştığımız üzere gerçek dışı bilgilerle süslediği reklam afişini daha iyi sergilemek ve insanları yanlış bilgilerle kandırmak için D-100 karayolundaki ağaçları kesmişti. Bugün de aynı amaçla ağaç katliamına korkusuzca ve umarsızca devam etmektedir. Daha öncede ifade ettiğimiz gibi “Üç beş oy fazla gelsin diye kendi reklamı için şuursuzca ağaç kesimine devam edecekse bunu yapmasın, oyumuzu ona verelim.

Ağaç kesen baş keser

Yeşilin ve doğanın başkenti olan Bolu, böyle bir zihniyeti kabul edemez. Sözde Atatürkçülükten geçinen bu zihniyet Aziz Atatürk’ün ağaç kesilmesin diye Yalova’daki yazlık evini taşıttığını bilmez ya da işine gelmez. Hazreti Peygamberimizin “Kıyamet kopsa bile, o zaman elinizde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin.” öğüdünü unutup ağaç katliamı yapanlar bilsinler ki büyük bir yanlış içerisindedirler. 

Ağaç, orman ve doğa Türk milleti için en hassas konulardan biridir. Atasözlerimiz arasında yer alan “Ağaç kesen baş keser.” deyişi bunu en güzel şekilde anlatır.  Ağacın çeşit çeşit yararları vardır. Bunları düşünmeyip sadece kendi reklamı daha güzel görünsün diye ağaç kesen bir belediye başkanı büyük bir hata içerisindedir. 

3 oy için ağaçlarımızdan elinizi çekin

Buradan muhataplarımıza bir kez daha ve son kez sesleniyoruz: “Ağaç ve Orman Vatandır.” Üç oy daha fazla alabilmek için ağaçlarımızdan elinizi çekin. Bu hususta ilimizdeki çevre dostu, doğa sever dernek ve sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmeye ve tepki göstermeye davet ediyoruz. Bolu dün olduğu gibi bugün de tabiatın kalbi olmaya devam edecektir." şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Manşet Haberler

Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir