“100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi”

Bolu Platformu Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” düzenleyecek.

“100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi”
A- A+ Paylaş
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Reklam

Bolu Platformu Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle geçmişi hatırlamak, geleceğe umutla bakmak ve Cumhuriyetin değerlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlediği programlara bir yenisini daha ekleyecek. Bu kapsamda 16 Aralık Cumartesi akşamı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salonda “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” düzenlenecek.

Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar tarafından “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” programı ile ilgili yapılan açıklamada; 

“Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılına ulaştığımız bu önemli yılın; “GEÇMİŞİMİZİ ONURLANDIRMAK, GELECEĞE UMUTLA BAKMAK VE CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ YARINLARA TAŞIMAK” için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu dönemin, ulusumuzun birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık müreffeh yarınlara ilerleyeceği bir yıl olarak anılmasını temenni ediyoruz. “BOLU PLATFORMU” olarak, yakın dönemde; “İzzet Baysal’ı Anma Programı”, “Mustafa NAMDAR’ı Anma Programı”, “Şerafettin ERBAYRAM’ı Anma Programı”, “Şehit ve Gazilerimizi Anma Programı” başlıklı, “Ahde Vefa Programları” düzenledik... Başarılı çalışmalarıyla bizleri onurlandıran, uluslararası başarılar kazanan “Milli Jimnastikçilerimize Teşekkür Programı”, her dönemde olduğu gibi pandemi günlerinde de büyük özverilerle topluma hizmet sunan “Sağlık Çalışanlarımıza Teşekkür Programı”, “Atatürk’ün Bolu Ziyareti’nin 87. Yılı Anma Programı”, “Bolu Tarih ve Kültür Gecesi Programı” etkinliklerimizi hayata geçirdik. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşına ulaştığı bu önemli yılda, ülke genelinde ve Bolu’muzda yaşanan coşku ve sevince, “Bolu Platformu” olarak bizler de katkı sunmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirmeyi düşündük... Bu doğrultuda, Bolu Platformu olarak “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” başlığıyla hazırladığımız programımız; “16 Aralık 2023 Cumartesi akşamı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salonda gerçekleştirilecek." ifadeleri kullanılırken program akışına da yer verildi. 

 “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi” program akışı;

"*Bolu Valisi Erkan KILIÇ ve Bolu Platformu Kurucu Başkanı Orhan UÇAR’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak programımızın sunumu; sanatçı Melda YÜCEL tarafından yapılacak. 

*Cumhuriyet yıllarında “EĞİTİM VE SAĞLIK ” alanındaki yenileşme hareketlerinin ve hizmetlerinin Bolu’muzdaki simge ismi, “Cumhuriyete Kanat Gerenler Kuşağının Timsali”, “Büyük İnsan”, “YÜZ YILIN HAYIRSEVERİ İZZET BAYSAL” büyüğümüze atfen rahmet, minnet ve şükran duygularımızla teşekkürlerimizi ifade eden teşekkür plaketini Sayın Ahmet Baysal’a sunacağız.

 *“Cumhuriyete Kanat Gerenler Kuşağının Yorulmaz Neferi” “Hayırların Mühendisi" AHMET BAYSAL” ve “Cumhuriyete Kanat Geren Kadınlarımız Adına MEBRURE BAYSAL” büyüklerimize ve Cumhuriyet hükümetlerinde en üst düzey görevlerdeki Devlet Adamı büyüğümüz “KAZIM OKSAY” a teşekkür plaketlerini takdim edeceğiz.

 *“Bolu’muza Hizmet Veren Mülki İdare Amirlerimiz” adına, yakın geçmişte şehrimizde görev yapan valilerimize teşekkür plaketlerini takdim edeceğiz. 

* “Bolu’muzda, Farklı Alanlarda Cumhuriyetin 100’üncü Yılına Değer Katanlar” adına; Hukuk, Eğitim, Sağlık, Bilim, Sanat, Sanayi, Tarım, Spor, Turizm, Gazi ve Şehitlerimiz, Seçilmiş Kadınlar, Esnaf ve Zanaatkârlık alanlarında teşekkür plaketleri takdim edeceğiz. 

*“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ulusal ve Uluslararası Ölçekte Bolu’daki Marka Kuruluşlarımız” adına teşekkür plaketleri takdim edeceğiz. *“100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi”nin kıymetli sanatçıları; “Opera ve Türk Müziği Sanatçısı Hakan AYSEV” ve “Klasik Türk Müziği Sanatçısı Melihat GÜLSES”in sahne performanslarını ve “Sıdıka KİLİTÇİ” yönetimindeki “Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü” nün gösterilerini izleyeceğiz. Gecemize değer katan sanatçılarımıza “Teşekkür Plaketleri” ni takdim edeceğiz."

TÜM BOLULULAR DAVET EDİLDİ

16 Aralık Cumartesi günü saat:18.00'da BAİBÜ Bordo Salonda gerçekleştirilecek olan programa tüm Bolulular ve Bolu dostları davet edildi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar
Reklam
sanalbasin.com üyesidir