Gündem

Bolu'dan Yangın Bölgesine Destek

23 Haziran 2022 . 09:19

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Muğla’nın Marmaris ve Köyceğiz’in ormanlık alanlarında 3 gündür süren orman yangınlarına takviye ekibi sevk etti. Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ise AFAD’dan gelecek olan yardım talebini bekliyor.

Bolu'dan Yangın Bölgesine Destek

  Geçtiğimiz yıl yaşadığımız orman yangınları bu yıl da çeşitli bölgelerde henüz belirlenemeyen nedenle yeniden başladı. Alevler rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İçişleri Bakanlığı, Muğla’nın ormanlık alanlarında çıkan yangınlarda sabotaj konusu hakkında özenli bir çalışma başlatırken, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda yangın bölgesine takviye orman ekipleri sevk etmeye başladı. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yangın bölgesine 2 tim gönderildi. 1 adet ilk müdahale aracı, 6 adet arazöz yangın bölgesinde görev yapmak üzere yaklaşık 20 kahraman yola çıktı.

  YOLA ÇIKMAYA HAZIRIZ

  Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, konunu AFAD kontrolünde olduğunu belirterek; “Konuyu yakından takip ediyoruz. Talep geldiği an biz Bolu Belediye İtfaiye Müdürlüğü olarak tetikte hazır bekliyoruz. Şu anda 2 ekip hazır durumda. AFAD’ın talebi doğrultusunda hemen yola çıkmaya hazırız. Kendileriyle sürekli irtibat halindeyiz. Yangın bölgesinde mahsur kalan ve yine bölgede görev yapan orman ve itfaiye ekiplerine su ile gıda yardımı yapmak içinde gerekli tedbirleri aldık. Çıkış yapın denildiği an hemen yola çıkmaya hazırız” dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.