Gündem

Gözler Alişarlı'da

21 Haziran 2022 . 08:10

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi başarılı çalışmaları nedeniyle bölgenin en çok tercih edilen hastanesi konumuna geldi. Günde 2 bin 500 ile 3 bin hastaya poliklinik hizmeti veren İzzet Baysal Hastanesi artık yetersiz kalıyor. Sorunun çözümü için ilk etapta Morfoloji binasının hastaneye dahil edilmesi gerekiyor. Memleketlerine yaptıkları hayırlarla tanınan Bolulu Tunç kardeşler, BAİBÜ Rektörlüğü'nün Morfoloji binasını hastaneye devretmesi durumunda, tefrişat için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Gözler Alişarlı'da

  İzzet Babamızın Bolu'ya armağanı olan İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi günde ortalama 3 bin hastaya poliklinik hizmeti veriyor. Hastane binasının yetersiz olması nedeniyle hasta yatakları yetersiz kalıyor. Hastane binasının yetersiz olması nedeniyle yoğun bakımda yatan bir hasta yatak olmadığı için servise yatırılamazken yine acilden giriş yapan bir hastayı yatırmak artık son derece zor. Hastaneye yeni gelen bir doktora artık oda bulmakta zorluk yaşanırken, hastane personeli de küçük odalarda 5 - 6 kişi bir arada görev yapmak zorunda kalıyor.  

  İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hemen yanında bulunan Morfoloji binasının hastaneye verilmesi durumunda kısmen bir rahatlama olması bekleniyor. Bu talep ise üniversite rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'ya iletilmiş durumda. Şu an acil ihtiyaç duyulan Morfoloji binasının İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne verilmesi rektör hocanın 2 dudağı arasında.  

  GEREKENİ YAPARIZ 

  Öte yandan morfoloji binasının İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne verilmesi durumunda Abdullah ve Nuri Tunç kardeşler buranın tefrişatı noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını açıkladı. Nuri Tunç konu ile ilgili, 

  "Bildiğiniz üzere açılışlar için Almanya'dan Bolu'ya geldim. Burada İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde büyük bir sıkıntı olduğunu gördüm. Rektör beyin bu sıkıntıyı kısa sürede çözeceğini düşünüyorum. Morfoloji binasını tahsis ederse bizde üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.