Gündem

ABANT'TA HAYATTA KALMA MÜCADELESİ

16 Haziran 2022 . 14:32

Yerli yayın ekibi Lophius Games'in geliştirdiği yeni oyunu Bolu Abant Gölü’nü konu alıyor. Adını Bolu'dan alan ve Abant Gölü'nde geçen hayatta kalma simülasyon oyunu 21 Haziran’da yayınlanarak oyuncuların beğenisine sunulacak.

ABANT'TA HAYATTA KALMA MÜCADELESİ

  HABER: ZEYNEP SUDE YAVUZ 

  Abant’tı konu alan ve Lowpoly(grafiklere yapılan müdahele) grafiklere sahip olan simülasyon oyununda işçi olarak çalışmaya başlayarak hayatta kalma mücadelesi veriliyor. Bolu’nun en sevilen turistik mekanlarından bir olan Abant Gölü’nü mekan olarak kullanan bu oyun, Abant’ın güzelliklerini keşfetmeye fırsat sunuyor. Hayatta kalma oyunun başında, şehirden çok uzakta bilinmeyen bir arazide işe yeni başlamış bir işçi olarak başlanıyor. Karakter arazide görev yaparken dostunun değer verdiği silahını çalması ile olayın etkisinde kalarak rüya görüyor. Rüyasında, çalıştığı mekandaki radyo kulesinde, bir yangın meydana geldikten sonra iş arkadaşları ile ortadan kaybolarak kendisini Bolu Abant Gölü’nde buluyor. Oyunun konusu olan Abant Gölü, gerçek dışı bir ada olarak sunularak, oyuncuların hayatta kalma mücadelesi vermesini hedefliyor.

  OYUNDA HAYVANLARLA KARŞILAŞARAK HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERİLECEK

  Oyuncuların beğenisine sunulacak bu simülasyon oyununda farklı hayvanlar ile karşılaşarak hayatta kalma mücadelesi verilecek. Hayatta kalmak ve ev inşa etmek için oyuncuların etrafı keşfetmesi bekleniyor.

  MADENLER DEĞERLENEBİLİR

  Oyundaki karakterin bir diğer amacı ise yer altında yaşayan kişilerle anlaşma yaparak rüyadan uyanmak. Yer altında hedef olarak konulan eşyaları bularak kurtuluşa doğru ilerlemek. Doğal güzellikleri ile ünlü Abant’ı konu alan bu oyunda çok yönlü deneyimler yaşayarak karakter kendisini geliştirebilir, tezgah kurarak elde edilen madenleri ezip, toz haline getirip oradan kurtulmak için ilerleme kaydedilebilir ve mermi yapabilme becerisi kazanabilir. Abant Gölü’nden tuttuğu balıkları kamp ateşinde pişirerek açlığını giderebilir. Zorlu yaşam mücadelesi verilen bu oyunda, birilerinin gelip karakteri kurtarması gerekir. Karakter kurtulamazsa oyun başarısız olup gerçekte de ölür. Yani rüyasından uyanamaz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.