Gündem

Başaran'dan 10 Kasım mesajı

10 Kasım 2021 . 14:37

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımladı.

Başaran'dan 10 Kasım mesajı

  MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımladı. Başaran yayımladığı mesajda:  

  MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımladı. 

  Aziz Atatürk, Türk milletinin tarihi ve milli ortak değeridir. 

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünü hüzünle anıyoruz. Aziz Atatürk geride bıraktığı eserleri, emanetleri, kutlu mücadeleleri, hizmetleri ile milli hafızada ebediyen yaşayacaktır. 

  Türk milletinin varlığına kasteden her türlü sinsi tertibin farkına vararak, bir milleti yeniden dirilişe çağırmış ve Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır. Aziz Atatürk, Türk milletinin tarihi ve milli ortak değeridir. O Türk milletinin sinesinde bir hilal gibi parlayan kurtuluşun öncü ismidir. 

  10 Kasım matem ve yas günümüz değil, Atatürk’ü, eserlerini, hizmetlerini bir kez daha hatırlama ve anlama günümüz olmalıdır. Türk milletinin içindeki bağımsızlık cevherini ortaya çıkararak, milli mücadelenin ateşini yakan başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygıyla rahmetle, minnetle anıyorum.  

  Bu vesile ile kurtuluş savaşımızın kahramanları olan gazilerimize ve şehitlerimize cennette yüksek dereceli makamlar niyaz ederek saygı ve minnetle anıyorum.’’ ifadelerini kullandı.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.