Gündem

Caddede yürürken vurulan genç yaşam mücadelesi veriyor

12 Ekim 2021 . 09:52

Geçtiğimiz cuma günü caddede arkadaşlarıyla yürürken iki kişinin silahlı kavgasında kurşunların hedefi olan Semih Uysal’ın hayat mücadelesi 4 gündür devam ediyor.

  Geçtiğimiz cuma günü saat 18.00 sıralarında Tabaklar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen M.P. ve Ö.F.A. karşılaştıkları caddede tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddede 2 kişi birbirlerinin üzerine defalarca silahla ateş etti. Silahlı kavgada yaralanan M.P. ve olay sırasında arkadaşlarıyla birlikte caddede yürürken kurşunların hedefi olan Semih Uysal yaralandı.  Silahlı kavgada yaralanan M.P. ve olay sırasında arkadaşlarıyla birlikte caddede yürürken kurşunların hedefi olan Semih Uysal (21) yaralandı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda yakalanan Ö.F.A. ve M.P. gözaltına alındı. Polis merkezindeki ifadeleri alınan 2 kişi, işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

  4 gündür yaşam mücadelesi veren Semih Uysal’ın yaşam mücadelesi devam ediyor. 2 kez ameliyat edilen ancak karaciğerine saplanan kurşunun çıkarılmadığı Uysal’ın ailesi ise çocuklarından gelecek iyi haberi bekliyor. 

  Oğlunun hayati tehlikesinin devam ettiğini söyleyen baba Erol Uysal, “Benim çocuğum olayla alakasız durumda. Oradan arkadaşlarıyla geçerken tamamen kaza kurşununa kurban gitti. Olayla ve kişilerle hiçbir bağlantısı yok. Masum bir şekilde ölüm kalım savaşı veriyor. Kurşun daha çıkarılamadı. Şu ana kadar yapılan işlemler iç kanamayla ilgiliydi. Karaciğerde kanama vardı. Kanamaya tampon yapıldı. Henüz 24 saate girmedik. Şu ana kadar bir şey yok ama hayati tehlikesi devam ediyor. Bundan sonraki süreçler uzun bir süreç. Kanama olmazsa tedavi sürecine geçilecek. Henüz tedavi sürecine geçilmedi. 2 defa ameliyat geçirdi ve birkaç defa daha ameliyat geçireceğini söylüyorlar. ‘Kurşun çıkmayacak’ diye söylendi ama ileride ne olur bilmiyoruz. Şu anda kurşunu çıkaramıyorlar” dedi. 

  Oğlunun askerden yeni geldiğini ve orada burnunun bile kanamadığını ifade eden Uysal, “3 tane çocuğum var. Hayatımız allak bullak oldu. Düzenimiz bozuldu. Her şeyimiz bozuldu. Çocuğumuz böyle. Askerden geldi, burnu bile kanamadı. Böyle bir şey yaşadık. Tamamen masum. Hiçbir suçu yok” dedi.  

  BENİM ÇOCUĞUM DEĞİL, HERKESİN ÇOCUĞU OLABİLİRDİ 

  Yetkililerden ağır ve caydırıcı cezaları çıkarılmasını isteyen Uysal, “Bu kişilerin insanlara silah sıkması, rahatlıkla gözünü kırpmadan ateş etmesi çok acı. Buradan sayın büyüklerime sesleniyorum. Onların çocukları da olabilirdi. Bugün benim çocuğum ölüm kalım savaşı veriyor. Hayati tehlikesi geçmedi. Kendi çocuklarının olduğunu düşünerek yasalar çıkmasını, caydırıcı cezalar çıkmasını temenni ediyorum. Bu insanlar nasıl rahatça silah sıkabiliyorlar hala anlamış değiliz. Bu benim çocuğum değil, herkesin çocuğu olabilirdi” ifadelerini kullandı. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.