Gündem

Ben kimseye saygısızlık yapmadım

9 Ekim 2021 . 12:56

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Balaban, muhasebecilere yönelik anlattığı fıkra ile ilgili meclis kürsüsünde açıklama yaptı. Balaban anlattığı fıkranın Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Şükrü Kızılot tarafından 2006 yılında kaleme alındığını, kastının herhangi bir meslek gurubu ya da mesleğe yönelik olmadığını söyledi. Balaban kendisine yönelik eleştiriler yapan Özcan’a da “Şahin K., üçü film birden, kına, şap… gibi sözleri söyleyenler önce özdür dilesin” dedi.

Ben kimseye saygısızlık yapmadım

  Bolu Belediye Meclisi ekim ayı toplantısının ilk oturumunda Bolu Belediyesi tarafından vatandaşın kullandığı suya zam yapıldığına ilişkin itirazını açıklarken verdiği örnekte anlattığı bir fıkra ile gündeme gelen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Balaban yaptığı açıklama ile kendini savundu. Balaban’ın “Mühendislere sorarsınız 2 ile 2’yi çarpınca 4 eder muhasebecilere sorarsınız 2 ile 2’yi çarpınca kaç etmesini isterseniz derler. Su zammı ile ilgili başkanda kendine göre tablolar hazırlatmış” sözleri tartışıldı.

  HİÇBİR MESLEĞE HERHANGİ BİR SAYGISIZLIĞIM OLMAMIŞTIR, OLAMAZDA

  Balaban söylediği sözlerle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Tabi bu fıkra ben bu fıkrayı hayatım boyunca en az 10-15 kez dinlemişimdir. Mecliste kınadır, gazozdur, şaptır, Şahin K’dır, üç film birdendir gibi cümlelerin kınanamaması ve herhangi bir özür dilenmesi istenmemesine rağmen bir fıkradan bir parça verdik diye özrü dilenmesi istenmesini de manidar buluyorum. Bu kürsü özel bir kürsü, meclisin kürsüsü. Özür dilenmesi gerekiyorsa özür dilenir. Ben 13 yılıdır meclis üyeliği yapıyorum. Hiçbir bir meslek örgütüne ya da hiçbir mesleğe herhangi bir saygısızlığım olmamıştır, olamazda. Bu böyle biline. Benim için meslek kutsaldır kimseye “Hele gel bir diplomanı görelim” filan diye öyle cümlelerde kullanmam. Çünkü bu cümlelerde sıkıntıdır. Her kim mesleğini güzelce yapıyorsa eline sağlık derim. Allah ondan razı olsun derim işime bakarım.

  BENDEN ÖNCE PROF. DR. ŞÜKRÜ KIZILOTU’DA KINAYACAKLARSA DA KENDİLERİ BİLİRLER

  Şimdi arkadaşlar burada söz konusu olan fıkra. 2 kere 2 kaç eder deyince ben google girip baktım. Bu fıkra bir yerden çıkmıştır diye baktım. En sonunda Prof. Dr. Şükrü Kızılot bu hocamız Allah rahmet eylesin Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Öğretim Üyesi olarak görev yapmış ayrıca OTDÜ’de dersle vermiş bu adam vergi ve muhasebe konusunda Türkiye’nin profesörü ve bu adam köşe yazısı yazmış. Hürriyet Gazetesi’nde 30 Temmuz 2006 yazısında bir köşe yazmış. Benim anlattığım fıkranın aynısını köşesinde işlemiş. Bu fıkra bu cümle benim uydurduğum bir cümle değil. Bu fıkra vergi profesörü tarafından kendi köşesinde yazılan bir fıkra. Bazı arkadaşlar bu işi siyasete de devşirebilirler kınama noktasında hareket edebilirler ama benden önce Prof. Dr. Şükrü Kızılotu’da kınayacaklarsa da kendileri bilirler. Bern burada hiçbir meslek örgütüne ya da mesleğe saygısızlık yapmadım, yapamam da özür dilenmesi gerekiyorsa da özür dilerim. Yüzde kırk zam yapılmışken biz zamları konuşmamız gerekirken bu durumun sizin tarafından Yüksel Ceylan’a baskı yapılmasını da ayrıca kınıyorum. Şahin K., üçü film birden, kına, şap diyenlerin önce kendilerini toparlamalarını ona göre bir bakmalarını tavsiye ediyorum .

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.