Gündem

Bolu Belediyesi'nde ABD'ye tepki büyüyor

6 Ekim 2021 . 13:02

Bolu Belediyesi binasına asılan dev pankartla Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdi. Asılan dev pankartta ‘’Kürecik ve İncirlik üsleri derhal kapatılmalıdır. Dünya beşten, Türk Milleti ABD’den büyüktür” ifadelerine yer verildi.

Bolu Belediyesi'nde ABD'ye tepki büyüyor

  Bolu Belediyesi Meclisi Ekim Ayı birinci oturumunda Millet İttifakı tarafından verilen bir önerge ile Amerika Birleşik Devletini oy çokluğu ile kınadı. Mecliste konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sert ifadeler kullanarak, “Erdoğan ülkenin Cumhurbaşkanı olduğu sürece biz Erdoğan üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk Milleti’ne hakaret edilmesine izin vermeyiz. Eğer, ‘Dünya 5’ten büyük’ diyorsa Sayın Cumhurbaşkanı’mız, katılıyorum en sevdiğim sözü, ‘Kapatıyorum İncirlik Üssü’nü, kapatıyorum İncirlik Radar Üssü’nü, çıkıyorum NATO’dan demesini bekliyorum. Onda da o yürek olduğuna inanıyorum. Bunak Coni bize ayar veremez” şeklinde konuştu.Mecliste konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sert ifadeler kullanarak, “Erdoğan ülkenin Cumhurbaşkanı olduğu sürece biz Erdoğan üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk Milleti’ne hakaret edilmesine izin vermeyiz. Eğer, ‘Dünya 5’ten büyük’ diyorsa Sayın Cumhurbaşkanı’mız, katılıyorum en sevdiğim sözü, ‘Kapatıyorum İncirlik Üssü’nü, kapatıyorum İncirlik Radar Üssü’nü, çıkıyorum NATO’dan demesini bekliyorum. Onda da o yürek olduğuna inanıyorum. Bunak Coni bize ayar veremez” ifadelerini kullandı.  

  Konu ile ilgili Bolu Belediyesi yeni bir adım attı. Üzerinde Meclise sunulan önergenin yazılı olduğu dev pankart belediye binasına asıldı. Asılan pankartta “Hükümete sesleniyoruz. ABD yönetimince Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan saygısızlıklar esasen Türk Milleti’ne yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, ABD’nin sömürgesi değildir. Türkiye, ABD’den başka kimseye hizmet etmeyen NATO’dan ayrılmalıdır. Kürecik ve İncirlik üsleri derhal kapatılmalıdır. Dünya beşten, Türk Milleti ABD’den büyüktür” ifadelerine yer verildi.  

  Bolulu vatandaşların pankarta yoğun ilgi gösterdiği ve fotoğraf çektiği gözlemlendi.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.