Gündem

Bolulu örnek müzisyen Kaan Çelen caz festivalinde

6 Ekim 2021 . 08:36

Bolulu örnek sanatçı Kaan Çelen geçtiğimiz aylarda NA-Zİ-Le isimli ilk solo caz albümünü çıkartmıştı. Çelen 31’inci Akbank Caz Festivali’nde sahne alacak.

  Ak Bank Caz Festivali, klasik ve modern cazın yanı sıra elektronik müzik, Hip-Hop ve dünya müziğinin farklı projelerini içeren programlarıyla 1-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Akbank Caz Festivali’nde aralık ayında çıkarttığı ilk solo albümle dikkatleri üzerine çeken Bolulu Kaan Çelen de konser verecek. 10 Ekim’e kadar sürecek olan festivalde, 10 farklı mekânda, Türk caz sahnesinden 100’ün üzerinde sanatçı, performans sergileyecek. 

  Kaan Çelen, 7 Ekim Perşembe günü saat 21:00’de Bova’da sahne alacak. Davul yolculuğuna 17 yaşında, Ediz Hafızoğlu’ndan aldığı derslerle başlayan Kaan Çelen, müzik eğitimi süresince Ferit Odman ve Cem Aksel ile çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nin 2015 yılında düzenlediği New York Jazz Workshop’u ve İzmir Avrupa Jazz Workshop’larına katılan müzisyen, cazın yanı sıra Türk Sanat Müziği Orkestrası ile Türk müziği alanında da çalışmalar yaptı. Sol kolunu kullanamayan ve 15 yaşında fizyoterapistinin tavsiyesiyle müziğe yönelen Kaan Çelen, annesinin adını verdiği ilk albümü “NA-Zİ-LE”yi 2020’de dinleyiciyle buluşturdu. Çelen’e albümde eşlik eden Tolga Bilgin, Tamer Temel, Ercüment Orkut ve Volkan Topakoğlu, Akbank Caz Festivali’ndeki bu özel performansta da sanatçıyla birlikte sahnede olacak. Konserde Kaan Çelen’in albüm parçalarının yanı sıra, kendisi için özel olan caz standartlarına da yer verilecek. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.