Gündem

Yüceer'den Tanju Özcan' çok sert cevap

5 Ekim 2021 . 12:07

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın her fırsatta İl Özel İdare’ye ilişkin eleştirilerine cevap İl Genel Meclisi Başkanı Yaşara Yüceer’den geldi. Özel idare yokmuş havası yaratmaya çalışan Özcan’a İl Genel Meclisi Başkanı Yüceer açıklamasında “Şovu bırak kendi sokağına bak” dedi. Yüceer ayrıca Özcan’ın başka konularla uğraşmak yerine öncelikli olarak verdiği sözleri yerine getirmesini istedi.

Yüceer'den Tanju Özcan' çok sert cevap

  İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer bir süredir Belediye meclis toplantılarında toplantı gündemine gelen köylere parke taşı, bank ve bir takım yardımlar konusunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın özel idareyi hedef alarak yaptığı açıklamalara cevap verdi. Yüceer yaptığı açıklamada Özcan’ın hizmet düşüncesinden çok şov yapmak istediğini ifade etti. Yüceer Özcan’a “Şovu bırak kendi sokağına bak” çağrısında bulunarak Bolu halkına verdiği sözleri yerine getirmesini istedi.  
  ALGI OLUŞTURULMAK İSTENİYOR
  İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  Bolu Belediyesi tarafından son zamanlarda İl Özel İdaremiz tarafından köylere götürülen hizmetlerin yetersiz olduğu gibi bir algı oluşturulması nedeniyle bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. İl Genel Meclisimizde alınan kararlar doğrultusunda İl Özel İdaremiz tarafından köylerimize yıllardır en iyi hizmet götürülmektedir. Su ve Kanalizasyon çalışmalarından yol çalışmalarına, çocuk parklarına ve köy sosyal tesislerine varana kadar köylerimizin muhtelif ihtiyaçları Özel İdaremiz tarafından titizlikle karşılanmaktadır.  
  HER ZAMANKİ GİBİ İŞİ YİNE ŞOVA DÖNÜŞTÜRMEKTEDİR
  Bu ihtiyaçlar her yıl Kasım ayında İl Genel Meclisimizce karara bağladığımız bütçe ve Hükümetimiz tarafından ilimize gönderilen kaynaklarla yapılmaktadır. Milletvekillerimizin de girişimiyle her yıl ilimize hükümetimiz tarafından çok ciddi kaynaklar aktarılmaktadır. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye meclis toplantılarında köylerin taleplerini sürekli gündeme getirerek sanki Özel İdaremiz hiçbir iş yapmıyormuş algısı yaratmaya çalışarak her zamanki gibi işi yine şova dönüştürmektedir. 
  KÖYLERİMİZİN EKSİKLERİNİ GİDERMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ
  Köylere birkaç oturma bankı, biraz parke taşı vermekle köylerin hizmetini tamamlamış olmazsınız. Bu köylerimizin tamamında alt yapı çalışmaları, köylümüzün refahının sağlanması için yol çalışmaları, çocuklarımız için oyun parkları, vatandaşlarımız için köy konağı yapımı gibi birçok iş İl Özel İdaremiz tarafından yapılmaktadır. Elbette köylerimizde yapılan çalışmalar bununla da yeterli olmayabilir. Fakat İl Özel İdaresi yokmuş, sadece Bolu Belediyesi varmış gibi bir algı yaratıp, vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmesi son derece yanlıştır. Bizler yıllardır Muhtarlarımızla istişare halinde köylerimizin eksiklerini gidermek için gece gündüz çalışıyoruz. 
  ŞOV YAPMAYI BIRAKIN DA ARTIK BOLU’YA HİZMET EDİN
  Sayın Başkan, bırakın köylerin işini biz zaten hallediyoruz. Siz sorumluluk sahanız içinde bulunan mahallelerdeki eksikleri bir tamamlayın. Göreve gelmenizin üzerinden 2,5 yıl geçti ama siz halen verdiğiniz sözleri tutamadınız. Mahalleleri bir gezin de yollardaki sıkıntıları bir görün! Çocukların park ihtiyaçlarını bir görün! Kanal yolunda başladığınız ama bir türlü bitiremediğiniz ve vatandaşı mağdur ettiğiniz çalışmaları bir görün! Şov yapmayı bırakın da artık Bolu’ya hizmet edin. Birazda yaptığınız işlerle gündeme gelin…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.