Gündem

Arzu Hanım dedikten sonra partim beni disipline verdi

5 Ekim 2021 . 07:25

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bolu Belediye binası toplantı salonunda basın mensuplarıyla buluştu. Özcan son döneme dair merak edilen soruları yanıtladı. Özcan toplantı sırasında sık sık polemik yaşadığı AK parti Milletvekili Arzu Aydın’a laf söylemeden edemedi. Özcan Aydın’a CHP’li imasında bulunarak “CHP üst yönetimi hala Arzu Hanım’ın söylediklerini dinliyor” dedi.

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan basın mensuplarıyla buluştu. Özcan son döneme ilişkin gelişmeler hakkında merak edilenleri cevaplandırdı. Toplantıda Abant’ta gerçekleştirilen CHP kampı ve partisi tarafından hakkında başlatılan disiplin kurulu kararı süreci ile ilgili Özcan soruları yanıtladı. Özcan yaptığı açıklamada yine AK Parti milletvekili Arzu Aydın’ı hedef aldı. Özcan Aydın’ın CHP üst yönetiminde hala etkili odluğunu söyleyerek Aydın’a CHP’li imasında bulundu.

  BU MİSAFİRLİK FAZLA UZADI

  Tanju Özcan basın toplantısında şu değerlendirmeleri yaptı “Benim geçici sığınmacılara yönelik yaptığım açıklamaların nasıl yankı bulduğunu bütün milletvekillerimiz söylüyorlar. Net olarak bu durum anketlere de yansıyor. Halkın yüzde 85i Bolu Belediye Başkanı doğru söylüyor diyorlar. Bu durum net. AK Partilisi, MHP’lisi İYİ Partilisi diye bir şey yok. Türkiye’de birçok konuda bir araya gelemeyen vatandaşların üzerinde en çok mutabık kaldıkları konu bu konu. Bu misafirlik fazla uzadı.

  ARZU HANIM’IN BİZİM PARTİNİN ÜST DÜZEY YÖNETİMİ İLE İLİŞKİLERİ DEVAM EDİYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

  Ben Sorunu toplantıda söyledim bu sorunu ak parti çıkartı demenin anlamı yok. Bu sorunu kimin çıkarttığı belli ama ortada bir sorun var. Türkiye’de bir iktidar değişikliği olacak diyorsunuz. Yeni iktidar bu sorunu çözmeyecek mi? AK Parti demeye devam mı edecek? Bunları anlattım. Esas olarak herkes benim söylediklerimin doğru olduğunu söylüyor. Meclis toplantısında da söyledim anlatmamam gereken bir konuyu anlattım hatta özür diledim. Hatta özür dildiğim bir konudan dolayı Sayın Arzu aydın’ın çağrısı üzerine “Bunu biri durdursun” çağrısı üzerine parti yetkileri beni disiplin kuruluna verdi. Bunu şaşkınlıkla izliyorum dedim belediye basın toplantısında. Ben bu partide ne açıklamalar yaptım, beni kimse disipline vermedi dedim milletvekiliyken il başkanıyken. Arzu Aydın’ın bizim partiyle bağı kalmadığını zannediyordum. Zannediyorum yanılmışım. Her şeyi yaptım söyledim Arzu Hanım buna biri dur desin dedikten sonra partim beni disipline verdi. Demek ki Arzu Hanım’ın bizim partinin üst düzey yönetimi ile ilişkileri devam ediyor diye düşünüyorum. Kendisinin parti üst yönetiminde hala bir etkisinin olduğunu da gördüm. Disiplin kurulu toplanacak. Disiplin kurulu her türlü kararı verebilir. Uyarı cezası verebilir, ihraç kararı verebilir, o bizim mahkememizdir. Ben verilen karara saygı duyacağım ama savunmamı da gidip kendim yapacağım.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.