Gündem

BAİBÜ'de aşısız akademisyenler polemiği

3 Ekim 2021 . 11:30

2021-2022 Akademik Yılı başlarken, BAİBÜ’deki aşısız akademisyenler kafaları karıştırıyor. Aşı olmamış ya da aşı olmayı düşünmeyen akademisyenlerin yüz yüze eğitimde derslere girip girmeyeceği kamuoyu tarafından merak ediliyor.

BAİBÜ'de aşısız akademisyenler polemiği

  HABER: Cihan SAKAOĞLU

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi yaklaşık 1 buçuk yıl aradan sonra öğrencileri ile buluşuyor. 4 Ekim Pazartesi günü açılacak 2021-2022 Akademik Yılı ile eski günlerine dönmeye hazırlanan BAİBÜ, pandemi kuralları çerçevesinde yüz yüze eğitime başlayacak. BAİBÜ resmi sayfasından ve sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada yüz yüze eğitime devam edecek öğrenciler için 2 doz aşı ya da 72 saat önce alınmış PCR test sonucu istenileceği belirtildi. 
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Eylül ayında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yüz yüze eğitim kuralları çerçevesinde aşı olmayan öğretmen ve akademisyenlerden haftada 2 kez PCR testi isteneceğini ifade etmişti.
  Derslere devam edecek öğrencilerin büyük çoğunluğunun 2 doz aşı olduğu öğrenilirken, BAİBÜ’de aşı olmamış akademisyenlerin PCR testi yaptırarak mı yoksa sadece online olarak mı derslere katılacağı merak ediliyor.
  BAİBÜ’de aşı olmuş akademisyenlerin aşı olmamış akademisyenlere tepkili olduğu belirtiliyor. Yeni akademik yılın başlamasıyla birlikte BAİBÜ Rektörlüğü’nün aşısız akademisyenler için nasıl bir yöntem izleyeceği henüz bilinmiyor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.