Gündem

Tanju Özcan bu kez BGC'yi hedef tahtasına koydu, BGC'Den yanıt gecikmedi

30 Eylül 2021 . 13:15

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sabah saatlerinde Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’nu eleştiren paylaşımına BGC'den çok sert cevap geldi. Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan ortak açıklama metininde Başkan Özcan'ın Bolu Gazeteciler Cemiyeti'ni şahsi şovlarına alet etmek istediği vurgulandı.

Tanju Özcan bu kez BGC'yi hedef tahtasına koydu, BGC'Den yanıt gecikmedi

  ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins, Basın Danışmanları İlker Sezer ve Özgür Çabuk, Doğu Marmara bölgesinde bulunan medya kuruluşları ve Gazeteciler Cemiyetlerine bir dizi ziyarette bulunmak üzere 29 Eylül çarşamba günü Bolu‘ya geldi.
  Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’nun yanı sıra cemiyetin yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette kent gündemi, habercilik anlayışı, sosyal konular ve birçok farklı konuda değerlendirmeler yapıldı görüşme sonunda Basın Konsolosu Eric Atkins başta olmak üzere beraberindeki Basın Danışmanları Özgür Çabuk ve İlker Sezer, çalışan gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. İşte bu ziyaret ve bu Velioğlu‘nun bu paylaşımı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan‘ın tepkisine neden oldu. Özcan hem kişisel hem de belediyenin resmi sosyal medya hesaplarından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’na sert eleştirilerde bulundu.

  Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Açıklaması ise şöyle;

  ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins ve ekibinde yer alan Basın Müşaviri Özür Çabuk, Doğu Marmara bölgesinde bulunan medya kuruluşları ve Gazeteciler Cemiyetleri’ne bir dizi ziyaretlerde bulunmuşlardır. Bu kapsamda Bolu’daki bazı medya kuruluşlarını da ziyaret eden ABD heyeti, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etmek istemişlerdir.  Cemiyetimizi ziyarete gelen heyet, Türk misafirperverliğini göstermek adına yönetimimiz ve kentteki gazetecilerle birlikte bir öğlen yemeğinde ağırlanmıştır. 
  Bolu Gazeteciler Cemiyeti ve bazı yerel gazeteleri ziyaret eden ABD İstanbul Başkonsolosluğu Basın Konsolosu Eric Atkins ve konsolosluk çalışanı Özgür Çabuk’un ziyaret fotoğraflarını Başkanımız Bülent Velioğlu’nun masumane şekilde instagram hesabından paylaşmasının ardından, Bolu Belediye Başkanı, milliyetçi oylara göz kırpmak adına bu fotoğrafları kendi sosyal medya hesaplarında, Bolu Belediyesi’nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşarak, popülist şovlarına alet etmiştir. 
  Ama bunun nedenini çok iyi biliyoruz. 
  Sağlıklı bir kafayla yapılmadığını değerlendirdiğimiz ve Başkanımız Bülent Velioğlu’nun instagram paylaşımlarının ekran görüntüsünü alarak milliyetçilik edebiyatı yapmasını inanın gülerek izledik.  
  Geçtiğimiz günlerde Youtube programında bir kadınla ilgili anlattığı bel altı anısı sonrasında Başkanımıza ait internet sitesinde ‘Olmadı Başkan’ şeklindeki habere intikam amaçlı yapılan bu aciz paylaşımda Başkanımızın rahmetli annesine küfür ettiren Bolu Belediye Başkanı’nı hiç unutmayacağız. 
  Kendisini ABD Büyükelçisini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve ABD İstanbul Başkonsolusonu ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu da ‘Olmadı Kemal bey’ ya da ‘Olmadı Ekrem bey’ şeklinde eleştirmeye davet ediyoruz. 
  Eğer o kadar yüreği varsa… 
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur…. 
  BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.