Gündem

Yeni sanayi sitesi projesi yılan hikâyesine döndü

2 Ağustos 2021 . 11:42

İhalesi 2018 yılında gerçekleştirilen Yeni Sanayi Sitesi kelimenin tam anlamıyla yılan hikâyesine döndü. 31 Mart seçimlerinden sonra göreve gelen Belediye Başkanı Tanju Özcan önceki Başkan Alaaddin Yılmaz’ın yapmayı taahhüt ettiği alt yapı işini kabul etmediği için proje durdu.

Yeni sanayi sitesi projesi yılan hikâyesine döndü

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek ve altyapı ve çevre düzenlemenin de yer aldığı “Bolu Büyük Sanayi Sitesi”nin yapım çalışmaları durdu. TOKİ, Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla inşa edilecek projede altyapı çalışmalarını önceki Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yapmayı taahhüt etmiş, proje çalışmalarına başlanmıştı.

  SÜRDÜRMEYİ KABUL ETMİYOR

  31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası Bolu Belediyesi’nde yaşanan görev değişimi projenin ilerleme seyrini değiştirdi. CHP’den Bolu Belediye başkanlığı görevine seçilen Tanju Özcan Büyük Sanayi Projesi’nde belediyenin yapmayı taahhüt ettiği altyapı çalışmalarını sürdürmeyi kabul etmiyor. Yaklaşık 57 hektarlık alanda hayata geçecek projede 988 işyeri yer alıyor. Bu proje sayesinde sektörel kümelenmenin yapılması planlanıyordu. Aynı sektörde faaliyet gösteren işletmeler aynı alanda toparlanacak, üretim ve bölgesel gelişim sağlanmış olacaktı. Şehir merkezinde kalan mevcut sanayi sitesi bu proje sayesinde yerinden kaldırılarak uygun şekilde değerlendirilmesi planlanıyordu.

  TOKİ ELİMİ ÖPSÜN

  Bolu belediye başkanı Tanju Özcan yeni sanayi sitesi projesi ile ilgili Temmuz Ayıı belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda eleştirilerde bulunmuş “TOKİ elimi öpsün, yapamıyorum desin. O zaman duruma bakarız” ifadeleri tepki toplamıştı. Uzun süredir çözüm bekleyen proje ile ilgili sanayi sitesinden yer satın alan esnafların meraklı bekleyişi sürerken projenin akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.