Gündem

Yukarı Çarşı'da bir arpa boyu yol alınabildi

30 Temmuz 2021 . 10:32

Bolu’nun en eski ticaret merkezi Yukarı Çarşı’da Bolu Belediyesi tarafından başlatılan altyapı ve üst yapı çalışmalarının yavaş ilerlemesi esnafın tepkisine yol açtı. Belediye Başkanı Tanju Özcan çarşıda yapılan çalışmaların Eylül ayında sona ereceğini söylemişti. Projenin ilerleme hızına bakıldığında bu sürenin söylenen takvimin çok daha ilerisinde biteceği görülüyor. Çalışmaların yavaş ilerlemesinden esnaf şikâyetçi.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN-CİHAN SAKAOĞLU

  KAMERA: BARIŞ ESKİCİOĞLU

  Bolu’nun en eski ticaret merkezi ve Boluların alışveriş için sıklıkla tercih ettiği Yukarı Çarşı’nın güzelleştirilmesi ve altyapı sorunlarının giderilmesi için Bolu Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yapılacak çalışmalarla birlikte yıllardır el sürülmeyen Yukarı Çarşı’nın altyapı sorunlarının giderileceğini ve üst yapıda Bolu’nun önemli turizm değerine yakışır bir görsel güzelliğine kavuşacağını söylemişti. Özcan Yukarı çarşı esnafı ile gerçekleştirdiği toplantıda projenin ayrıntılarını anlatmıştı. Özcan toplantıda pandemi sürecinden çıkmaya çalışan esnafın yapım çalışmadan etkilemeden en kısa sürede bitirileceğini ve çalışmaların Eylül ayında sona ereceğini söylemişti.

  TAKVİM UZADI

  Yukarı Çarşı’ya 17 Haziran tarihinde ilk kazma vurularak çalışmalara başlandı. Çalışmaların başlamasının ardından ilk sorun ekiplerin dağınık çalışması ve yavaş ilerlemesi olarak göze çarptı.  Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların rahat alışveriş yapabilmesi için çalışmalara ara verileceği söylendi ancak ara verilmedi. Bütün bunların üzerine Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın proje bitim tarihinin uzayacağını açıklamasının ardından esnaf bu durumdan mağdur olduğunu ifade etti.

  YETKİLİLERİN BUNA BİR ÇÖZÜM BULMASI LAZIM

  Yukarı Çarşı esnafı Habip Arslan yaşadıkları durumu şu sözlerle anlattı “Biz burada iki aydır mağdur olduk. Burayı yaptılar önce bu taşları kaldırdılar altını yapmaya gittiler. 2 ayda orda çalıştılar. Biz yine burada mağdur olduk. Şimdi elektrik borusu döşenecekmiş burada akıllarına geliyor, baştan akıllarına gelmiyor. Valla biz burada mağduruz yani bir haftadır dükkân kapalı bizim BAĞ-KUR'umuz var kiramız var. Yetkililerin buna bir çözüm bulması lazım. Eylül ayına kadar bitmez zannetmiyorum. Bayramda üç kuruş para kazanacaktık ona da engel oldular.   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.