Gündem

Gölcük kapı gelirlerini neden Boluspor'a verdi?

15 Haziran 2021 . 14:59

Belediye Başkanı Tanju Özcan Gölcük kapı gelirlerinin Boluspor’a verilmesi hakkında TV Bolu’ya özel açıklamalar yaptı. Özcan kamuoyunun merak ettiği soruları açık yüreklilikle cevapladı.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  KAMERA: BARIŞ ESKİCİOĞLU

  Bolu belediye Başkanı Tanju Özcan Gölcük kapı gelirlerini Boluspor’a verdi. Bu durum Bolu Belediyespor cephesinde çok iyi karşılanmadı. Başkan Özcan’ın aldığı kararın Belediyespor’a verdiği bir ceza gibi lanse edilmesinin ardından konuyu kendisine sorduk. Başkan Özcan Belediyespor’la ilgili hassasiyetlerini ve Bolu’nun en önemli değerlerinden biri olan Boluspor’la ilgili düşüncelerini TV Bolu’ya anlattı.

  BOLU BELEDİYESPOR BENİM KENDİ KULÜBÜM

  Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı açıklamada şu değerlendirmeleri yaptı: Biz Bolu Belediyesi olarak BOBES amatör spor kulübü olduğu için yasal sınırlar içerisinde her türlü desteği doğrudan verme şansımız var. Bizim Boluspor profesyonel kulüp olduğu için kendi kasamızdan Boluspor’a bağış yapmamız mümkün değil. Yani biz ne yaptık şimdiye kadar? Boluspor için esnafımızı arıyoruz, hali vakti yerinde iş adamlarımızı arıyoruz, onlardan destek istemek sureti ile Boluspor’u fonlamaya çalışıyoruz. Ama Bolu Belediyespor benim kendi kulübüm, adı Belediyespor. Dolayısı ile cezalandırma diye bir şey söz konusu olabilir mi? Ama burada Boluspor’un ek paraya ihtiyacı vardı. Boluspor’a mı para bulmak zor benim açımdan BOBES’e mi para bulmak zor? Boluspor’a bulmak zor.

  HERKES YERİNİ BİLECEK, HADDİNİ BİLECEK

  Ben BOBES’e İnşallah bir isim sponsoru da bulacağım. Yeterli forma reklamlarını da alacağım. BOBES’in bu üst ligde kalması içinde büyük bir uğraş vereceğim. Ama şunu da bilmenizi istiyorum. Sultanlar Ligi’ne çıktık. Takımı şampiyon yaptık. Uzun bir süre sonra Bolu Belediyespor’un gelirinin tamamı Bolu Belediyesi tarafından karşılanıyor. Dolayısıyla ben kendi takımımın düşmesini istemem yani Bolu Belediyespor cezalandırılacak bir durumda değil, ödüllendirilecek bir durumda. Şu anda ama maalesef Bolu Belediyespor’un bazı yöneticilerinin bunları sağda solda konuştuğunu duyuyorum, bu da beni üzüyor. Herkes yerini bilecek, haddini bilecek, söylediklerinin ne anlama geldiğini bilecek.

  100 MİLYON LİRA BÜTÇESİ OLAN BİR TAKIM İLE 3-4 MİLYON BÜTÇESİ OLAN BİR TAKIM AYNI OLMAZ

  Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı olsun Vakıfbank olsun 50 ila 100 Milyon Lira arası bütçesi olan takımlar. Biz onlarla baş edemeyiz. Ama biz az bütçe ile mümkün olduğu kadar başarılı olabiliriz. İstanbul Büyük Şehir daha bu lige çıkamamış, Ankara Belediyesi çıkamamış. Biz Bolu Belediyespor olarak çıkmışız ama bizim orada şampiyonluk iddiamız olamaz tabi ki. 100 Milyon Lira bütçesi olan bir takım ile 3-4 Milyon bütçesi olan bir takım aynı olmaz.

  İLK SENE ÇOK BORÇ VARDI

  Aslında şu an ki BOBES Başkanı da biliyor Boluspor Başkanı da biliyor biz ilk baştan Gölcüğün kapı gelirlerini Boluspor’a verelim dedik ama BOBES o kadar borçluydu ki devir aldığımızda bir süre BOBES’de kalmasının doğru olacağına birlikte kanaat getirdik. Yoksa Bolu Belediyespor’un Başkanı Sinan Bey’de yönetici arkadaşlar da aslında bizim Gölcüğün kapı gelirlerini Boluspor’a tahsis etme düşüncemizi gayet iyi biliyorlardı. İlk sene olmamasının sebebi BOBES’in ciddi anlamda borçlu olarak bırakılmasıydı. 6 Buçuk Milyon Lira borcu vardı, şu an borcu oldukça düştü ama diğer taraftan bir Boluspor gerçeği de var.

  BELKİ 3 MİLYON TL’Yİ BULUR

  Bu dengeyi de bıraksınlar biz ayarlayalım. Bolu Belediyespor’un Başkanı hasbel kadar Belediye Başkanı olarak benim ama Boluspor’un Başkanı ben değilim. Geçen yıl pandemiden dolayı Gölcük kapı gelirleri çok düşüktü. Doğru dürüst bir gelir falan elde edilmedi ama 2019 yıllarında 2 Milyon lira civarında bir para belki bugünkü durumla birlikte çok işlerse 3 Milyon liraya yaklaşabilir diye tahmin ediyorum. Tam detaylı bilemiyorum tabi ki. Kovidin etkilerinin de ne kadar olduğunu tahmin edemiyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.