Gündem

3 kritik bina meydan projesi için yıkılacak

9 Haziran 2021 . 11:19

Bolu Belediyesi Haziran Ayı meclis toplantısının ilk oturumunda imar komisyonunda görüşülen ve yapılacak düzenleme ile ilgili Yüksek Anıtlar Kurulu’ndan beklenen karar geldi. İmaret Meydanı için Bolu Belediye Meydanı üzerinde bulunan 3 bina yıkılacak.

3 kritik bina meydan projesi için yıkılacak

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN-CİHAN SAKAOĞLU

  Bolu Belediye Meclisi haziran ayı toplantısının ikinci oturumu dün gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda imar komisyonundan gelen gündem maddeleri görüşüldü. Komisyondan gelen en önemli gündem maddelerinden biri haziran ayı toplantısının ilk oturumunda görüşülen ve İmaret Meydanı projesi için yapılacak düzenlemelerle ilgili konu oldu. İlk oturumda imar komisyonundan gelen ve karar için Yüksek Anıtlar kurul’dan gelecek cevap beklenen düzenleme için kollar sıvandı. İmaret Meydanı için şehrin ortasında ucube gibi duran katlı otopark ve Bolu Belediye Meydanı’nda yer alan iki bina meydan projesi için kamulaştırılarak yıkılacak.

  GÖZÜMÜZÜ KARARTTIK

  Yüksek Anıtlar Kurulu’ndan beklenen kararla ilgili değerlendirme yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şunları söyledi:

  İmaret Meydanı’nın açılması için kamulaştırma kararı beklenen iki binanın kararı kuruldan çıktı. Karar askıdan çıkar çıkmaz bu konuda encümen kararı çıkartıp buraları kamulaştıracağız. Bu konuda gözümüzü kararttık. Katlı otoparkın olduğu alanda tek katlı bir yapı yapacağız. Karşıdan bakıldığında bir tepe gibi görünecek. Üzerinde çim olacak. Katlı otopark yıkılınca bu iki bina yıkılınca burası çok güzel bir görüntüye kavuşturulacak. Oranın zemininde bulunan işyerini zaten hissetmeyeceksiniz. Üzeri tamamen yeşil olacak. Kenarlardan çıkılabilen güzel bir alan olacak. Bu meydanın açılması hepimizin hayalidir sanıyorum. Anıtlar kuruludan iki binanın kamulaştırılması ve katlı otoparkın yıkımı ile ilgili karar geldi. 1000 metrekareyi aşmayacak şekilde burada bir yapı kuracağız. Şuan alacağımız karar Anıtlar Kurulu’na gidecek.

  Komisyondan çıkan karar oy birliği ile kabul edildi.Kararla birlikte meydan düzenlemesi ile ilgili ilk somut adım atılmış oldu.

  • Rıfat suyergerekli11 Haziran 2021 . 21:23

   Gerkli yıkllsln

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.