Gündem

Meclisten Belgin Özer'e vefa

2 Haziran 2021 . 10:52

Bolu’ya kazandırdığı değerlerle Boluluların kalbini kazanan Bolu sevdalısı Belgin Özer’e Bolu Belediyesi’nden bir ahde vefa örneği sergilendi.

Meclisten Belgin Özer'e vefa

  Bolu’nun tanınmış iş insanlarından olan ve Bolu’ya kazandırdığı değerlerle ismi ön plana çıkan Belgin Özer geçtiğimiz yıl Nisan ayında hayatını kaybetmişti. Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu tarafından meclise yazılı olarak sunulan Ahmet Fidan ve Tahsin Mert Karagöz’ün imzaları olan teklifte Belgin Özer isminin bir cadde ya da sokağa verilmesi önerildi.

  ADINA YAKIŞIR BİR YER BULALIM

  Yazılı teklif hakkında açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Belgin Özer ağabeyimiz maalesef aniden hakka yürüdü. Ölümünden çok kısa bir süre önce bizim ziyaretimize gelmiş 35 bin fide bağışlamıştı. Güzel düşünceleri olan bir Bolu sevdalısıydı. Onun isminin evinin yakınlarında bir sokak ya da caddeye verilmesi istenmiş. Bu konuyu imar komisyonuna havale edelim Rahmetli belgin ağabeyimize hangi sokak ya da cadde adına yakışır şekilde  verelim” dedi. Teklif oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

  • Mehmet Gundogdu 2 Haziran 2021 . 17:22

   evinin yakınındaki bir caddeye isminin verilmesinin yanında, cok emek sarfederek ve arazisini de bağışladığı Nilüfer sanat merkezine de adının verilmesi gerekir diye düşünmekteyim. Insaallah bu yönde bir karar da alır belediye meclisimiz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.