Gündem

Mahmut Alan'ı Veysel Tiryaki ölümle mi tehdit etti?

1 Haziran 2021 . 07:44

Bolu’nun tanınan simalarından Mahmut Alan’la ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi. Mahmut Alan sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda eski Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından ölümle tehdit edildiğini iddia etti.

Mahmut Alan'ı Veysel Tiryaki ölümle mi tehdit etti?

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Bolu kamuoyunun yakından tanımış olduğu isimlerden Mahmut Alan 14 Aralık 2018 tarihinde evinin önünde saldırıya uğramıştı. Saldırı sonrası Mahmut Alan'dan dikkat çeken iddialar gelmeye devam ediyor. En son sosyal medya hesabında "Susmazsan öldürtürüm" başlıklı bir paylaşım yaptı. Alan şu iddialara yer verdi.

  "SUSMAZSAN ÖLDÜRTÜRÜM

  Veysel Tiryaki Bolu Fasıl köyünde kardeşinin üzerine kayıtlı dev araziye ULTRA LÜKS VİLLA yaparken Altındağ Belediyesine ait araçlar kullanıldı. Ben bunu tespit edince bu durumu gündeme taşıdım. Tabi bu durum Veysel efendiyi kızdırmıştı. Beni susturamayınca evimin önüne Altındağ belediyesinde çalışan 5 kişiyi, Bolu'da siyaset yapan bir AK Partiliden de yardım alarak bana SALDIRMAK için evimin önüne gönderdi. Geldikleri araç Altındağ Belediyesi’ne ait. Karacasu'da kaldıkları otelin masrafını Altındağ Belediyesi’ne kestirmişler. Hepsi polis tutanaklarında mevcut. Saldırı kahpece gerçekleşti. 5 kişi geldiler ama biber gazı kullanmadan yıkamadılar. Saldırı sonrası Bolu'da Dörtdivan'lı bir abim yanıma geldi ve "Kardeşim seni severim. Kulağıma bazı şeyler geldi. Veysel Tiryaki susmaz isen seni öldürtecek" dedi. Bu konuşma sonrası savcılığa durumu bildirdim. Tabi delil olmadığı için kovuşturmaya yer yok kararı çıktı.

  VEYSEL TİRYAKİ HABERİNDEN İKİ GÜN SONRA SALDIRMALARI DA TESADÜF MÜ?

  Şimdi savcılık makamımız demiş ki "Veysel Tiryaki ile ilgili bir delil bulunmadığından yargılanmasına gerek yok" Bu o kadar kolay değil. Bana saldıranlar ile mahkemede yüzleştiğimizde ben mahkeme heyetine soracağım. Bu arkadaşlar beni nereden tanıyormuş? HTS yani telefon kayıtlarına bakılsın bana saldırdıklarında kimlerle irtibat kurmuşlar? Hepsinin Altındağ Belediyesinde çalışması tesadüf mü? Neden belediye aracı ile geldiler? Neden otel masrafını ilk Altındağ belediyesine fatura ettirip daha sonra kendi kredi kartları ile ödediler? Veysel Tiryaki haberinden iki gün sonra saldırmaları da tesadüf mü?

  Mahmut Alan’ın iddiaları burada da kalmadı. Alan sosyal medya paylaşımının devamında rüşvet ve yolsuzluk iddialarında bulundu. Alan paylaşımının devamında bu iddiaları şu ifadelerle ortaya attı:

  VEYSEL, SUSMUYORUM BAKALIM ÖLDÜRTEBİLECEK MİSİN?

  AK Parti neden oy kaybediyor sorusuna bir örnek. BOLU CİKOLATASİ KUTUSUNDA 600.000 TL gönderen oldu mu?

  Veysel Tiryaki'nin milyon dolarlık serveti nereden geliyor. Ankara'da yapılan YOLSUZLUK soruşturmasında ismi geçmesine ve İMAR'da görevli ÖZ YEĞENİ TUTUKLANMASINA rağmen neden ifadesi dahi alınamıyor? Ankara ALTINDAĞDA ikamet eden bir cok gariban vatandaşın tapularının resmi yollar kullanılarak sahte imzalar ile ellerinden alındığı doğru mu? Bolu'dan BOLU ÇİKOLATASI KUTUSUNDA 600.000 TL gönderen oldu mu?  İfade veren belediye görevlisinin dedikleri doğru ise bu parayı gönderen kim? Bu para ve buna benzer milyonlar kime verildi? Savcılık bunları araştırıyor ve bazı tutuklamalar yapıyor. Hepside Veysel Tiyaki'nin ekibi ve akrabaları. Peki, bu kadar yolsuzluk dönerken Veysel Tiryaki ne yapıyormuş. Haberi yok muymuş?"

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.