Gündem

Mehmet Yılmaz listede yok!

30 Mayıs 2021 . 20:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK), 4 yeni isim atadı. İki dönemdir HSK 2. Daire Başkanı ve HSK Başkan Vekili olarak görev yapan Geredeli hemşerimiz Mehmet Yılmaz atanan isimler içerisinde yer almadı. Büyük TÜRK yargısının FETÖ’den temizlenmesinde önemli rol üstlenen Yılmaz’ın önümüzdeki günlerde başka bir göreve getirilmesi bekleniyor.

Mehmet Yılmaz listede yok!

  Resmi Gazete’de yayımlanan atamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, halen HSK’nın en kritik birimi olan 1. Daire’nin başkanlığını yürüten Halil Koç ile aynı daire üyesi Mehmet Akif Ekinci’yi yeniden üyeliğe atadı. Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım da HSK üyesi olarak atandı.

  TÜRK YARGISININ FETÖ’DEN TEMİZLENMESİNDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENDİ

  Türkiye Büyük Millet Meclisinin seçtiği 7 üyenin ardından Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından atanacak 4 HSK üyesi de belirlendi.  Yeni oluşan Kurul 7 Haziranda toplanıp görev dağılımı yapacak. İki dönemdir HSK 2. Daire Başkanı ve HSK Başkan Vekili olarak görev yapan hemşerimiz Mehmet Yılmaz yeni oluşan HSK kurulunda yer almadı. 2014 HSK seçimleri öncesi Yargıda Birlik Platformuyla birlikte girdiği Büyük TÜRK yargısını FETÖ’den temizleme mücadelesinde bir çok başarıya imza atan Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi verdiği, ‘FETÖ’cü hakim ve savcıların gözaltına alınma’ kararıyla o gecenin kahramanlarından birisi oldu.  Süreç içerisinde yaptığı mücadeleyle yargının FETÖ’den temizlenmesinde önemli sorumluluklar üstlenen Mehmet Yılmaz’ın önümüzdeki günlerde farklı bir göreve getirilmesi bekleniyor. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.