Gündem

Camiye ilk bağışı Kılıçdaroğlu yaptı

28 Mayıs 2021 . 11:25

Bolu Belediyesi tarafından Borazanlar Mahallesi’nde yapılacak olan ve farklı mimari yapısıyla dikkatleri çeken cami projesine ilk destek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Cami yardım kampanyası hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Tanju Özcan tüm siyasi parti liderlerinden destek isteyeceğini söyledi.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN-MERT MİNİSKER

  Bolu Belediyesi’nin Borazanlar Mahallesi’ne yapacağı camii için yardım kampanyası başlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilk bağışın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldığını açıkladı. Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da camii için bağış yapmasını isteyeceğini, Cumhurbaşkanı’nın camiiye bağış yapacağından emin olduğunu ifade etti.

  Bolu Belediyesi tarihi bir ilke imza atıyor. 5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında Türkiye’de bir belediye ilk defa cami yaptıracak. Borazanlar Mahallesi’nde hayata geçecek cami projesinin farklı  mimarisi de dikkat çekiyor. Özcan cami yapımı projesi hakkında yaptığı açıklamada “Belediyenin bu projeyi hayata geçirecek gücü olduğunu belirterek kendilerinin Bolu halkıyla birlikte bu camiyi inşa etmek istediklerini dile getirdi. Özcan, Bolu halkının cami için başlatılan kampanyaya destek vereceğinden emin olduğunu bu nedenle‘Seninde bir camin olsun’sloganıyla yardım kampanyası düzenlediklerini ifade etti.  Özcan ayrıca cami yapımı konusunda tüm siyasi parti liderlerinden de destek isteyeceğini açıkladı. Hızlı Tren konusunda kendisinden defalarca randevu talebinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan taleplerine cevap gelmediğini söyleyen Özcan cami konusunda yine Erdoğan’ın kapısını çalacağını söyledi.

  RANDEVU VERMİYORSUN BARİ BAĞIŞ YAP

  Özcan Anka Haber ajansına özel olarak yaptığı açıklamada cami kampanyası hakkında şu değerlendirmeleri yaptı:

  “Basın toplantısında kimseden bağış istemeyeceğim dedim ama Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve diğer siyasi parti liderlerinden camii için bir bağış isteyeceğim. Bu cami sonuçta Bolu’nun camisi. Camiyi bütün siyasi partilere oy veren vatandaşlar kullanacaklar. Bolu Belediyesi’nin böyle hayırlı bir işine sizde vesile olun diye Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu vermiyorsun bari bir bağış bekliyoruz Bolu halkı olarak sizden diyeceğim. Sayın Bahçeli’ye mektup yazacağım. Sayın Akşener’e yazacağım. Cemiye ilk bağışı kendisi beni arayarak CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.  Sayın Akşener’le bu konuda görüşeceğim zaten. Akşener’e Sayın Kılıçdaroğlu yaptı sizde bir katkı sağlamak ister misiniz diyeceğim. Diğer siyasi liderlere de gerekçesi ile birlikte mektup yazacağım. Tabi HDP hariç. Ben HDP’yi siyasi parti olarak tanımıyorum. O konuda Sayın Bahçeli gibi düşünüyorum. Benim gibi düşünmeyen CHP’liler olduğunu da biliyorum.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.