Gündem

Biz bunları anlattık

25 Mayıs 2021 . 07:40

Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ikinci oturumunda Bolu Belediyesi’ne ait 300 metrekare bir parselin satış kararı gündeme geldi. Satış kararına Ak partili meclis üyelerinin itirazı üzerine Bolu belediye başkanı Tanju Özcan yine eşofmanlı şevket hoca benzetmesi yaptı.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Bolu Belediye encümeni tarafından satışa çıkartılmak istenen alanla ilgili gündem maddesi meclis üyesi ve encümen başkanı Hüseyin Serin tarafından meclis kürsüsünden okundu. Mülkiyeti Bolu Belediyesi’ne ait olan Okçular Köyü’ndeki 300 metrekarelik parselin satışı ile ilgili yetkinin belediye encümenine verilmesine ilişkin gündem maddesi değerlendirildi. İlgili parselin satışına AK Partili belediye meclis üyeleri Uğur Akbay ve Bülent Oturak şerh koydu.

  Akbay şerh kararları ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

  Biz bu arsanın ne zaman ne şekilde hangi usulde ve değerde satılacağına dair bilgimiz olmadığı için şerh koyduk.  

  Akbay’ın açıklaması üzerine Belediye Başkanı Tanju Özcan şu değerlendirmeyi yaptı:

  Hangi ihale usulüyle ilgili satılacağı belli açık ihale usulü ile satılacak. Arkadaşlar burası yaklaşık bin 300 metrekarelik bir parsel. 300 metrekarelik alan belediyenin, geride kalan 1000 metrekarelik alan özel idarenin. Biz burayı özel idareden para karşılığı yada takas usulüyle bize verilmesini talep ettik. Yukarı çarşıdaki dükkânları da takasa konu edelim dedik. Özel idare kabul etmedi. Biz küçük hissedar olarak büyük hissedarın payını almak istedik. Özel idare burayı bize satmayı tercih etmedi. Kendi payını da ihaleyle sattı. Özel idare tarafından çıkartılan rakamlara bakın bakalım. Buranın 1000 metrekaresi bir şahıs tarafından satın alındı. Bu şahıs geride kalan bölümle ilgili iki yol izleyebilirdi bir izale i şuyu davası açabilirdi ya da bana satın diyebilirdi. İkinci yolu tercih ederek bizden satış talebinde bulunmuş.

  BENİ ARTIK ŞU EŞOFMANLI ŞEVKET DURUMUNA DÜŞÜRMEYİN ŞU SAÇMA SAPAN SORULARLA

  Buranın ilk satanı değiliz biz buranın küçük hissedarıyız. Büyük hissedara soracaksın ilk olarak bu arsayı ne zaman sattın? Bizim satış rakamı özel idarenin satış rakamından daha yüksek olur. O zaman siz neden daha düşük bir rakama sattınız diye sormazsınız diye düşünüyorum. Bu ihalenin gerçekleşeceği gün Uğur Bey’in bu ihaleye mutlaka davet edilmesini, encümen başkanımızdan hassaten rica ediyorum. Burayı satmadan evvel özel idareye sorsaydınız neden sattınız 900 metrekare arsayı kardeşim deseydiniz anlardım. Büyük hisseyi alan kişi bana küçük hisseyi sat kardeşim diyor. Satmazsan izale i şuyu davası açacak. Birbiri ile bağlantılı iki arsa. Tek başına yapılaşma şartlarını taşımıyor ve karlı bir yatırım değil. Arkadaşlar 26 dönüm yer alırken 26 bin metrekare teşekkür etmiyorsunuz. 300 metrekare yeri satalım dediğinizde itiraz ediyorsunuz. Bunu defalarca anlattım. 26 dönüm yer satın alan ilk belediye başkanıyım. Anlattık defalarca anlattık ördekle filan mı anlatayım artık. Beni artık şu eşofmanlı şevket durumuna düşürmeyin şu saçma sapan sorularla.

  Encümen kararı oy çokluğu ile kabul edildi. Okçular Köyü’nde bulunan 300 metrekarelik parsel açık ihale usulüyle satışa çıkacak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.