Gündem

Yeni Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz

24 Mayıs 2021 . 19:43

Feridun Yılmaz’ın istifasıyla boşalan belediye başkan yardımcılığı koltuğuna Ahmet Yılmaz oturdu. Yılmaz’ın başkan yardımcısı olarak resmi olarak göreve geldiği bolu belediye meclis toplantısında kamuoyuna ilan edildi.

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN-MERT MİNİSKER

  Feridun Yılmaz’ın hafta sonu ani bir kararla görevinden ayrılarak istifa etmesinin ardından yeni başkan yardımcısının kim olacağı kamuoyu tarafından merak edilmeye başlandı. Gözler belediye meclisinde Tanju Özcan’a yakın isimlere çevrilirken iki ismin ön plana çıktığı görüldü.  İlk isim Ahmet Fidan olarak değerlendirildi. Fidan’ın ardından en güçlü isim ise Ahmet Yılmaz oldu. İYİ Parti’nin belediye başkan yardımcısı kontenjanının Mansur Şen’in istifasıyla düşmesinin ardından Şen’in yerine yeni seçilen belediye başkan yardımcısını İYİ Parti’den seçmeyen Tanju Özcan ile İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş arasında ipler gerilmişti. Örnekbaş Özcan’ın tercihini saygı ile karşıladıklarını belirtirken kazanılan seçim başarısında İYİ Parti’nin rolünün altını çizdi. Bir süredir İYİ Parti ile ilişkilerini normalleştirme adımları atan Özcan sonunda eline geçen fırsatı iyi değerlendirdi. Feridun Yılmaz’ın hafta sonu ani istifasının ardından boş kalan belediye başkan yardımcılığı görevine Ahmet Yılmaz geldi. Yılmaz Başkan Yardımcısı görevi belediyede resmi olarak açıklanmasının hemen ardından ilk olarak TV Bolu’nun mikrofonuna konuştu.

  ZOR BİR GÖREV AMA GÖZÜM KORKMUYOR

  Yılmaz TV Bolu’ya şu değerlendirmeleri yaptı:

  Öncelikle sayın başkanıma teşekkür ediyorum. Beni bu göreve layık gördüğü için. İnşallah Allah utandırmaz. Bende bu görevi layıkıyla yapmaya çalışacağım. İnşallah Bolu halkın belediyemize hayırlı işler yaparız. Zor bir görev ama gözüm korkmuyor. Üstesinden geleceğime inanıyorum. Yani başaracağıma inanıyorum. İnşallah başarırım. Bu gün görevden haberim oldu. Hepinize teşekkür ediyorum.   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.