Gündem

Çamkoru'yu Abant yapacağız

24 Mayıs 2021 . 14:26

Çamkoru Tabiat Parkı, yeni kiralama ihalesiyle birlikte Ankara’nın Abant’ı olmaya hazırlanıyor. Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, “Yenileyeceğiz ve Çamkoru’yu Ankara’nın Abant’ı yapacağız” dedi. Başkan Can bu sözlerle de yetinmedi “Ankaralılar artık Abant’a gitmeyecekler”dedi.

Çamkoru'yu Abant yapacağız

  Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ait Çamkoru Tabiat Parkı, düzenlenen yeni kiralama ihalesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden (ABB) Çamlıdere Belediyesi’ne geçti. Hem mesire alanı hem de göl kısmı için doğal dokuyu bozmayacak projeler hazırladıklarını söyleyen Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Çamkoru’yu Ankara’nın Abant’ı yapmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Can:

  “Bugüne kadar hak ettiği değeri görmeyen Çamkoru Tabiat Parkı bundan sonra yeni yüzü ve yeni projeleriyle Ankaralıların hizmetinde olacak. Buraya en az 1 milyon TL harcanması gerekiyor. Ankara milletvekillerimizin hepsi ile görüşeceğim ilgili kurumlardan destek isteyeceğiz. Tamamını tek başımıza yapmamız zor. Doğal dokuyu bozmayacak, insanları buraya çekecek projelerimiz var. İlk önce yolundan başlayacağız, araçlar için otopark oluşturacağız. 136 hektar kısımdan oluşan göl kısmında bungalov evler, macera parkı, kır restoranı, kır bahçesi ve kafeler olacak. Yürüyüş yolları yapacağız.

  BİR YIL İÇERİSİNDE YAPMAYI PLANLIYORUZ

  2 bin 206 dekar 84 hektarlık piknik ve mesire alanı kısmındaki engelli parkurları gözden geçirilerek daha da iyileştirilecek. Atıl durumdaki Kelebek Müzesi’ne yeni bir görünüm kazandıracağız. Çadır kamp alanı, karavan kamping alanı gibi projeleri hayata geçireceğiz. Bunları bir yıl içerisinde yapmayı planlıyoruz. Ankaralılar artık Abant’a gitmeyecekler. Gelecekler doğada ister gezecekler ister kalacaklar. Yenileyeceğiz ve Çamkoru’yu Ankara’nın Abant’ı yapacağız.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.