Gündem

Taksi plakası ihalesi iptal

24 Mayıs 2021 . 10:04

Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısının ilk oturumunda çeşitli işler komisyonuna havale edilen ticari taksi plakası ihalesi kararı ile ilgili taksicilerin tepkisi işe yaradı. Belediye komisyona havale edilen gündem maddesi ile ilgili esnafın gösterdiği tepkiyle geri adım attı. Yeni ticari taksi plakası ihalesi yapılmayacak.

Taksi plakası ihalesi iptal

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Geçtiğimiz hafta yapılan Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısının ilk oturumunda Bolu’da yeni ticari taksi plaklarına ihtiyacı olunduğu gerekçesiyle yeni ticari taksi plakası ihalesi görüşülmek üzere çeşitli işler komisyonuna havale edildi. Belediye meclisinde gündeme gelen konu taksicilik yapan esnafın tepkisine yol açtı. Şoförler odası yönetiminde taksicileri temsil eden taksi durağı başkanları Kenan Başkan ve Erdal Uludağ başta olmak üzere plaka ihalesi gerçekleşecek taksi durağı başkanları böyle bir ihale istemediklerini TV Bolu’ya yaptıkları özel açıklamada ifade ettiler. “Yeni plaka ihalesi istemiyoruz” başlığıyla yayınladığımız haber kamuoyunda geniş yer buldu. Taksici esnafın tepkisinin ardından belediye ihale kararı ile ilgili geri adım attı.

  TEŞEKKÜR EDERİZ

  Bolu Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi-Taksici Esnafı temsilcisi-Konak Taksi Başkanı Kenan Başkan, aldıkları karar sebebiyle Belediye Başkanı Tanju Özcan’a teşekkür ederek şu değerlendirmeleri yaptı:

  Bolu da yeterinden fazla Taksi plakası vardır. Halkımızdan bazıları çok para kazanırım hevesiyle girdikleri bu işte hayal kırıklığına uğrayarak Belediye İhalesinden satın aldıkları taksi plakalarını elden çıkartmayı düşünmektedirler. Hali hazırda 15 Taksi plakası satılıktır. Bolu’da taksici arkadaşlarımızın iş yapamadıkları duraktan başka duraklara geçmek için becayiş talepleri taksi plakasına ihtiyaç var olarak algılanmıştır. Belediye Meclisimizde konu bu sebeple gündeme geldiğini Belediye Başkanımız Tanju Özcan tarafından bildirilmiştir. Yanlış anlaşılan plaka ihalesinden geri dönülmüştür. Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'a, Komisyonda bulunan Meclis Üyelerine ve katkısı olan herkese  233 taksici esnaf arkadaşların adına birlikte dile getirdiğimiz talebimizi geri çevirmediği ve bu yanlış karardan geri dönüldüğü için teşekkür ederiz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.