Gündem

Milli yas ilan etmek için neyi bekliyorsunuz?

18 Şubat 2021 . 06:42

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, ülkenin ocağına ateş düşüren 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan belirsizliğin nedenini sordu. Örnekbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çağrısını tekrarlayarak “Milli yas ilan etmek için neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Milli yas ilan etmek için neyi bekliyorsunuz?

  İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Irak'ın kuzeyi Gara'da 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan tartışmaların anlamsızlığına dikkat çekti. Ülkenin ocağına ateş düşüren haberin ardından neden milli yas ilan edilmediğini sordu. Örnekbaş şu değerlendirmeleri yaptı:

  ANLAŞILIR DEĞİLDİR

  Lanet terör örgütü PKK ocağımıza ateş düşürmüştür. Gara’da 13 vatandaşımız bu hain el tarafından şehit edilmiştir. Bugüne kadar, yaptığı operasyonları başarıyla yürüten, bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaşmıştır. Bu durumun sebebini öğrenmek istiyoruz. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için 'esir' kelimesini kullanmıştır. Bu durum anlaşılır değildir. Terörle mücadele eden bir ülkeyi yöneten anlayışın sahip olduğu dil ve tavır doğru değildir.

  NEYİN HESABINI YAPIYORSUNUZ?

  Milletimizin canı yanarken Genel Başkanımız Sayın Meral Akşner’in sorduğu soruyu yeninden tekrar etmek istiyoruz. Milli bir meselede, milli bir acıda, milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsunuz? Rengini, şehitlerimizin, o kahramanlarımızın kanından alan ay yıldızlı bayrağımızı, yarıya indirmemekle, neyin hesabını yapıyorsunuz?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.