Gündem

Karadere'ye Alaaddin Yılmaz'ın adı verilsin

15 Ocak 2021 . 09:17

Belediye meclis toplantısında söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakıçıoğlu, örnek bir davranış sergileyerek siyasi nezakete örnek olabilecek bir telifte bulundu. Bandakçıoğlu Bolu’nun en büyük içme suyu projesi olan ve Alaaddin Yılmaz döneminde yapım çalışmalarına başlanarak bitme aşamasına gelen dev projeyle ilgili örnek bir teklifte bulundu. Bandakçıoğlu dev projeye “Alaaddin Yılmaz’ın adının verilmesini teklif etti. Bu öneri karşısında Belediye Başkanı Tanju Özcan net bir cevap veremezken konuyu AK Partili meclis üyeleri ile birlikte değerlendirerek ortak karar vereceklerini söyledi. Teklifin ardından söz alan AK parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban öneriyi AK Parti grubu olarak sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

Karadere'ye Alaaddin Yılmaz'ın adı verilsin

  Bolu’nun sevilen siyasetçisi ve fikir adamlarından biri olan Cumhur Bandakçıoğlu, siyasi bakış açısında ve tutumunda bir farkındalık örneğine imza attı. Banakçıoğlu projenin sahibi olduğu halde açılışına davet edilmeyen, projenin hayata geçmesine sayılı günler kala adı bile anılmayan, Bolu belediye meclisinde bir öneride bulundu. Bandakçıoğlu, önceki dönem belediye başkanı Alaadin Yılmaz isminin Karadere Projesine verilmesini teklif etti.

  ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

  Bandakçıoğlu yaptığı teklif hakkında yaptığı konuşmaya ilişkin ayrınıtları sosyal medya hesabında yaptığı bilgilendirme notunda paylaştı. Bandakçıoğlu şu paylaşımda bulundu:

  Belediye Meclisi Notları ve Su Savaşları....

  Belediye Meclisimizin 2021 Ocak ayı II. birleşiminde söz aldık ve kürsüden hitap ettik.

  Dünya tarihinin şüphesiz en zor yıllardan biri olarak geçen 2020 yılında, görevlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren  işini layıkıyla yapan bütün belediye personelimize teşekkür ettik. Onların özveri ve sorumluluk bilinciyle yaptıkları her iş biz seçilmişleri içinde büyük bir referanstır.  Kendilerinden 2021 yılında da büyük beklentilerimiz olduğunu söyledik. Bugün Bolu Belediyesi’ne 18.000 iş müracaatının  bulunduğunu  ve bu kişilerin mevcut personelimizin yerinde olmak istemelerinin personelimize ne kadar büyük sorumluluk yüklediğini hatırlattık.

  2 KİŞİ İSTİHDAM ETSE BELEDİYEDE 300 KİŞİ DAHA İSTİHDAM OLUR

  Bolu Belediye binası içinde 300 adet masa olduğunu farz edelim. Belediye bütün imkânlarını seferber etse ya da mevcut çalışanlarının maaşlarını yarıya indirip her masada 2 kişi istihdam etse Belediyede 300 kişi daha istihdam olur. 18.000 kişinin çalışmak için müracaat ettiği gerçekleşebilmesi imkânsız son derece trajik bir durumla karşı karşıyayız. Ve bu durum başta Başkan olmak üzere hepimizi son derece üzmektedir.

  ABDULLAH ABAT’IN DİKKATİNE

  Pandemi döneminde bütün esnafımız çok zor bir dönem geçirdi ve hâlihazırda da geçirmekte. Aslında birkaç sektör dışında herkesin sıkıntısı var.  Ayrım yapmak çok zor. Bu süreçte nispeten şanslı olanlarda var. Bu grupta Bolu Belediyesi’nin müstecirleri de bulunmakta.  Mülkiyeti Bolu Belediyesi’ne ait Boluspor tarafından kiralanan büfeler ise diğer belediye müstecirlerinin faydalandığı kira indirimlerinden faydalanamadıklarını tarafıma ilettiler. Kürsüden onların bu isteklerini dile getirerek Boluspor Kulübü Başkanı Sn. Abdullah Abat’a seslendim.  Boluspor tarihinin çok önemli yıllarına ve mucizelerine şahitlik etmiş bir kişi olarak, Bolu spor’un  Bolu halkının gönlünde ve dualarında yer bulamadığı zaman başarılı olmasının mümkün olmadığını biliyorum. Umarım, Sn. Başkan sesimizi duymuştur.

  CADDE VE SOKAKLARA DAMGASINI VURMUŞ SİYASİLERİN ADI VERİLSİN

  Bolu gelişiyor yeni bulvarlar, cadde ve sokaklar açılıyor. Bu bulvar, cadde ve sokaklara verilecek isimlerde Belediyemizin gündeminde. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar siyasetçimiz bakanlık koltuğuna oturmuştur.  Sn. Avni Akyol; Adalet Partisi ve Anavatan Partisinden, Kültür Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı, Sn. Neşet Akmandor Cumhuriyet Halk Partisi’nden Enerji Tabi Kaynaklar ve Millî Savunma Bakanlığı, Sn. Kazım Oksay  Anavatan Partisi’nden  Devlet ve Sanayi Ticaret Bakanlığı yapmıştır. Neşet Akmandor ismini bugün  birçok CHP linin bile hatırladığını zannetmem. Sn. Avni Akyol’un, Sn. Kazım Oskay’ın da dönemlerinde bütün hemşerilerini kucakladıklarını biliyorum. Dolayısıyla bu değerlerimizin isimlerinin de Bolu da yaşatılması gerektiğini kürsüden belediye meclisimizle paylaştım.

  SOKAKLARA CADDELERE DEĞİL İCRAATLARINA İSİMLERİ VERİLSİN

  Onu en çok eleştirenlerin başında geliyordum. Bundan dolayı beni pek sevmezdi diye düşünüyorum. Geçmiş dönem belediye başkanlarının isimlerinin bulvar ve caddelere verilmesi bir gelenek ve ahde vefa örneği olduğu için onun ismi de bir caddeye verilmek istenmişti. O gün, belediye başkanlarının isimlerinin caddelere değil de yaptıkları farklı eserlere verilmesi gerektiğini düşünmüştüm. Bunun gizli bir hizmet yarışına da yol açacağı aşikardı. O günkü konjonktür de ismin caddeye verilme işi ertelendi. Bu işe başladığımız günden beri bir KARADERE efsanesi dillendiriliyordu.  İşte burası olmalı dedim ve açılışını bekledim.

  ALAADDİN YILMAZ’IN USTALIK DÖNEMİ DE KARADERE’DİR

  Aslında vatandaş ne tünele bakar ne harcanan paraya. Vatandaş musluğundan akan suyun kalitesine, kesintisizliğine ve de faturasına bakar!  Değişen iklim şartlarını hepimiz gözlemliyoruz. Bu yıl yaşanan kuraklık karşısında endişeliyiz. Su Savaşları kapıda gibi gözüküyor. Bir damla su bile çok değerli artık. Türkiye’nin haracını yiyen İstanbul’a akan sularımızı öyle ya da böyle düşünerek memlekete akmasını sağlayan eski başkan Sn. Aladdin Yılmaz’ın ismi  Karadere Tüneline verilmesini Meclise teklif ettim. Akabinde o proje için çok çalışan bir isim daha yerel basında dillendirildi.  O ismi bulup görevlendirmek de bir liderlik yeteneğidir. Dolayasıyla Karadere’ye, Aladdin Yılmaz ismi birinci dereceden yakışır.  Çıraklık dönemi Cici Taksi, kalfalık dönemi Fırka Geçidi, ustalık dönemi de Karadere dir.

  • Süleyman15 Ocak 2021 . 12:33

   Çok güzel bir teklif.Tunelin açılış törenine de davet edilmeliydi,o zaman çok daha güzel olurdu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.