Gündem

HÜSEYİN VARLIK İSMİ MENGEN'DE YAŞAYACAK

13 Ocak 2021 . 09:30

Geçtiğimiz aylarda hayata gözlerini yuman Mengenli gazeteci Hüseyin Varlık’ın ismi Mengen’de evinin bulunduğu caddeye verildi.

HÜSEYİN VARLIK İSMİ MENGEN'DE YAŞAYACAK

  Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, örnek bir davranış göstererek Mengen’in sevilen isimlerinden olan fotoğrafçı, gazeteci merhum Hüseyin Varlık’ın ismini Meclis kararıyla evinin bulunduğu caddeye verdi.

  O MENGEN’İN BİR DEĞERİYDİ

  Mengen’in simge isimlerinden olan merhum Hüseyin Varlık’ın isminin verildiği caddenin açılışına Belediye Başkanı Turhan Bulut, İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Beşli, Hüseyin Varlık’ın eşi ve çocukları, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Turthan Bulut yaptığı konuşmada çok değerli basın mensubu, tüm hayatı boyunca Mengen’in tanıtımına öncelik vermiş Foto Hüseyin Varlık’ın erken ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek Foto Hüseyin Varlık Caddesi ile adının yaşamasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Merhum Hüseyin Varlık’ın eşi ve çocuklarına plaket verildi. Başkan Bulut ayrıca 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla programa katılan gazetecilere de plaket vererek gazeteciler gününü kutladı. Caddenin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından merhum Hüseyin Varlık’ın çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan resim sergisi gezildi.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.