Gündem

SÖZ GÜNÜN SAHİPLERİNDE

10 Ocak 2021 . 10:23

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından kutlama mesajı yayımlandı.Mesajda, "Zor şartlar ve imkanlar içerisinde milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden basın mensupları, ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

SÖZ GÜNÜN SAHİPLERİNDE

  Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınlanan mesajda, "Gazeteler, televizyonlar, internet ve sosyal medya olmak üzere bilgiye ve habere erişimin çeşitlendiği günümüzde halkı doğru ve tarafsız haberle hızlı bir şekilde buluşturan gazetecilerimizin ifa ettikleri görevin önemi daha da artmaktadır.

  'Basın mensupları ülkenin gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir'

  Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yaparak haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Türkiye'nin şeffaf, demokratik bir ülke olarak dinamizmini sürdürmesi için mesai harcayan basın mensuplarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması basını daha da güçlü kılacaktır. Zor şartlar ve imkanlar içerisinde milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden basın mensupları, ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

  'Türkiye basın özgürlüğünde 157. sırada'

  Türkiye’nin basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 157’nci, cezaevinde en çok gazeteci olan ülkeler arasında Çin’in ardından 2’nci sırada olması dikkat çekerken ifade ve basın özgürlüğünün evrensel standartlara kavuşmasını bekliyoruz.

  'Bolu basını kentimizin tanıtımına ve markalaşmasına katkı sağlıyor'

  Tabiatın Kalbi Bolu olarak bilinen doğal güzellikleriyle çevrili kentimizin ülke ve dünya genelinde tanıtımına katkı sunarak yapılan işlerin başarıya ulaşmasında ve markalaşmasında sizlerin emek ve alın teriniz var. Kamu adına hareket ederek, doğru ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendiren gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek hayatınızda başarılar dileriz"ifadelerine yer verdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.