Gündem

Sarı ışık meğer beyazmış

25 Aralık 2020 . 12:59

Bolu Belediyesi’nin İzzet Baysal Caddesi’ndeki direklere taktığı nilüfer şeklindeki ışıklar tartışma konusu olmuş, ışık renklerinin sarı, kırmızı ve yeşil seçilmesi terör örgütü PKK’yı çağrıştırdığını söyleyen pek çok vatandaş, belediyenin uygulamasını eleştirmişti. Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban da sosyal medya hesaplarından belediyeyi eleştirerek subliminal mesaj verildiğini iddia etmişti.

Sarı ışık meğer beyazmış

  Yaşanan gelişmeler üzerine basın açıklaması yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, belediyenin yaptığı uygulamaya tepki gösterenlere “Bizim göreve geldiğimizde yaptığımız ilk işlerden biri kaldırılan ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibarelerini tekrar yerine koymak oldu. Bizim tutumumuzu gayet iyi biliyorlar. Boş paylaşımda bulunanlar boş yapmasınlar” şeklinde cevap verdi. 

  Lambanın yansıması beyaz ışığı sarı yapıyor


  Özdemir takılan ışık renklerinin aslında kırmızı, beyaz ve yeşil olduğunu, bunun da hem Boluspor’u, hem de Bolu Belediyesi’ni temsil ettiğini belirterek, sokak lambasının yansımasının beyaz ışığı sarı gösterdiğini söyledi. Işıklandırmayı yapan firmaya talimat verildiğini ve beyaz ışığın daha fazla güçlendirilerek sarı görünümünden kurtarılacağını ve gerçek rengine kavuşacağını ifade eden Özdemir, “ Bazı Belediye meclis üyelerimizin paylaşımlarını gördüm, oturduğu yerden bir şeyler yapmaya çalışan bazı arkadaşlar boş yapıyorlar. Oradaki renkler Bolusporumuzun ve Bolu Belediyesi’nin logosundaki renkler olan kırmızı beyaz ve yeşil renginden oluşmaktadır. Fakat fotoğraflarda fark ettik ki, yukarıdaki sarı lambaların ışığı, beyaz renkteki ışıklandırma üzerinde hakimiyet oluşturmuş, beyaz olan renk sarı gibi yansımış. Biz de bunu fark edince anlaştığımız firmaya söyleyerek daha güçlü bir beyaz kullanılması konusunda talimat verdik. Onunla ilgili çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

  • Mustafa İğdeli25 Aralık 2020 . 17:01

   R'nin hası olmuş....
   %100
  • Ahmet Sinan25 Aralık 2020 . 17:06

   R'nin hası olmuş da R yaparken bile kullanılan üslup, seviyesizliğin seviyesi hakkında önemli ip uçları veriyor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.